05.12.2017 Salı |

Güney Afrika’nın Mücevheri

Cape Town, okyanus ve dağ arasında kalmış Güney Afrika’nın en eski kıyı kentidir. Cape Town o kadar yaşayan bir şehirdir ki, şehirde bir an bile sıkılmanız mümkün değil. Eşsiz deneyimler yaşayacağınız Cape Town’da yapmanız gerekenler listemiz aşağıdaki gibidir..
 

1-Ümit Burnu

Ümit Burnuna giderken Atlantik Okyanusunun muhteşem kıyı şeridinin tadına varın. Yol boyunca Clifton’un eşsiz bembeyaz kumsallarından Camps Bay ve Lladudno’ının güzelliği karşısında hayran kalacaksınız. Hout körfezinde kısa bir mola vererek, güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Afrikanın güneydeki en batı ucu olan Ümit Burnuna vardığınızda nefes kesen manzaraya hazırlıklı olun. Bartolomeu Dias tarafından keşfedilmiş olan Ümit Burnu önceleri Fırtına Burnu olarak bilinmekteyse de sonradan denizcilere moral vermek adına Ümit Burnu olarak ismi değiştirilmiştir.

2-Boulder’s Beach Penguen Kolonisi

Simon’s kasabasının yakınında bulunan Boulders Plajına gitmeden önce False körfezinde keyifli bir gezinti yapmanızı öneririz. Boulders Plajında yer alan Afrikalı penguen kolonisine, yumuşak beyaz kumlar ve ılık sular ev sahipliği yapmaktadır. Sabah erken saatlerde ya da öğleden sonra geç saatlerde ziyaret etmenizi öneririz. Foxy Beach penguenleri en yakından ve en güzel izleyeceğiniz nokta. Peki bu Afrikalı penguenleri sevmeniz, beslemeniz mümkün mü? Penguenlere dokunmanız ya da beslemeniz yasaktır ancak onlardan sadece birkaç adım uzakta onları izlemeniz mümkün .. Sevimli penguenler yavrularına zarar verebileceğiniz hissine kapılırsa, oldukça vahşi olabilirler ve gagalarının oldukça keskin olduğu bilinmektedir.

3-Muizeberg Beach

Güney Afrikalılara göre, Güney Afrika’da sörfün doğduğu sahil Muizeberg Plajıdır. Muizenberg, Cape Town’ın dışında yer alan küçük bir kasabadır. Bu küçük kasabada harika bir sahilden öte, dükkanlar, restaurantlar ve kafeler bulunmaktadır. Cape Town’un Atlantik kıyısı sörfün yanı sıra çocuklu ailelerin de çok tercih ettiği bir plaj. Cape Town’a deniz tatili yapmak için gitmek isteyenler Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarını tercih etmeliler.

4-Bo-Kaap Malay Quarter

Bölge, Cape Town’un Malay Mahallesi olarak bilinir. Signal yamacında yer alan bu heyecan verici kasabanın dik ve dar sokakları keşfetmeye değer. Bo-Kaap Müzesi Malezya kültür mirasını en güzel sergileyen müzelerden biri.

5-Robben Island

Robben Adasına giden feribot Victoria&Alfred liman bölgesinden hareket ederek, Nelson Mandel Geçitinden Robben Adasına yaklaşık 3 saatte gider. Her gün düzenli olarak sabah saat 9, 11 ve öğleden sonra 1’de hareket etmektedir. 500 yıllık tarihe sahip ada ziyaret edilmeye değer. Güney Afrika’nın ilk siyahi devlet başkanı Nelson Mandela 18 yıl boyunca burada yer alan hapishane’de kalmıştır. Robben Adası, Unesco Dünya Mirası listesinde yer almaktadır.

6-Table Mountain

Dünyanın yedi harikasından biri olan Table Mountain (Masa Dağı) görülmeye değer yerlerden biridir. Table Mountain; Cape Town, Table Körfezini ve beraberinde çevresindeki dağları, Table Mountain National Park’ı 360 derece izlemenin keyfine varabileceğiniz nadide noktalardan biridir. Zirveyi keşfetmek için 1089 metre yüksekliğindeki dağın tepesine teleferik gezisi yapmanızı öneririz.

7-Victoria&Alfred Waterfront

Gencinden, yaşlısına herkesin keyif alacağı liman; restaurant, kafe ve dükkanlarla çevrilidir. Hemen hemen her mutfağı bulabileceğiniz Victoria&Alfred’de geçireceğiniz zamandan keyif almanız garanti.

@egzotiktatil

 

 

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73