31.01.2013 Perşembe |

Gerçek Asya Malezya!

Malezya renkli şehir ve adaları, yağmur ormanları, egzotik ambiansı ile hızla büyüyen bir dünya markası. Nüfusunun yüzde 70’i müslümanlardan oluşan Malezya, görkemli camileriyle dikkat çekiyor. Yüzde 20’ye yaklaşan Budist nüfusun yanı sıra Hinduizm, Taoizm ve Hristiyanlık gibi dinler de yüzde 8 gibi bir orana sahip.

Bu yüzden Malezya turunda günlük hayatta “Hangi dindensin?” sorusuyla sıkça karşılaşmak mümkün.

Malezya kültürünün farklı yönlerini tanımak için Kuala Lumpur’daki Çin Mahallesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Çok sayıda dükkân ve seyyar tezgâhın yer aldığı mahalle her zaman hareketli. Çin mallarının satıldığı gece pazarı turistlerin ilgisini çekiyor. Ayrıca dünyanın en yüksek kuleleri arasında yer alan, Malezya’nın sembolü ve medarı iftiharı Petronas ikiz kuleleri’de buradadır. 88 katlı yapıların yüksekliği antenleriyle birlikte tam 452 metre. 41. katlarda iki kuleyi birleştiren Gökyüzü Köprüsü’nden (Sky Bridge) kenti Pazatesi dışında diğer günler 08:30- 17:00 arası seyredebilirsiniz. Kulenin ayak dibinde yer alan KLCC alışveriş merkezi sadece para harcamak için değil, keşifler yapmak, müzik dinlemek ve güzel zaman geçirmek için de doğru nokta.

Kuala Lumpur turunda merkezden pek fazla uzaklaşmadan görebilecekleriniz arasında ilk sırayı “Batu Mağaraları” alıyor. Kuzey yönünde biraz uzaklaşınca ulaşılan mağaraların en büyüğüne girmek için 272 basamaklı bir merdiveni aşmak gerekiyor. Orman havasını iyice duyumsamak için 40 km kadar şehir dışına çıkmak ve Rawang denen bölgeye gitmek gerekiyor. Ormanla çepeçevre sarılmış bir tapınak nedeniyle Temple Park adını almış alan çok bilindik bir uğrak yeri. Şehir merkezinden 45 dakika yol almayı ve uzaklaşmayı göze alabilirseniz başlı başına bir doğa kenti görünümündeki “Genting Highlands” güzel
bir ziyaret noktası olabilir.

Malezya’nın kendine özgü yüzyıllar boyu yağmur ormanlarının derinliklerinde yaşayan kabilelerin geleneksel yaşam biçimlerini görmek için Sarawak Kültür Köyü’nü ziyaret edebilirsiniz. Bir gölün etrafına inşa edilmiş geleneksel köy evlerinden oluşan mekânda yerel dans gösterileri izlerken, onlara eşlik edebilir ve birlikte fotoğraf çektirebilirsiniz.

Gündüz sıcaklıkların yıl boyunca 30 santigrat derece ve üzerinde seyrettiği Malezya’ya seyahat ederken yağmur mevsimini göz önünde bulundurmakta fayda var. Kasım ayından şubat sonuna kadar devam eden muson sezonunda anakaranın açıklarındaki adaların çoğuna tekne seferi yapılamıyor.

Profesyonel dalgıçlar kadar şnorkelle dalan amatörlere de hitap eden pek çok ada ve zengin bir sualtı dünyasına sahip Malezya turuna gitmek için sebepleri saymakla bitmez. Langkawi, Penang, Redang büyüleyici atmosfere sahip adalarından sadece bir kaçı.. Bu yüzden Malezya’lıların da dediği gibi ‘’Gerçek Asya’ya Hoşgeldiniz.’’  Tüm Malezya turlarını listele >

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73