11.03.2016 Cuma |

Fransız Riviera’sından Mesajınız Var !

2016 yaz ayında Güney Fransa’ya gitmeyi planlıyorsanız, seyahatinizi ilgi alanınıza göre aşağıdaki tarihlere denk getirebilirseniz, bir taşla iki kuş vurma olasılığınız büyük. Festivallerin, karnavalların, sportif faaliyetlerin yoğunlukla yer aldığı Fransız Rivierası 2016 Faaliyet Takvimi aşağıdaki gibi…
 

9-17 Nisan                         Monaco Rolex Tenis Turnuvası

Her sene Nisan ayında gerçekleştirilen Monaco açık tenis turnuvası, bu yıl 9-17 Nisan tarihleri arasında. Tenis turnuvasının heyecanı bir de Monaco şehri ile birleştiğinde inanılmaz bir deneyim oluyor. Turnuvanın ünlü oyuncuları arasında Novac Djokovic, Roger Federer ve Andy Murray var. 

11-22 Mayıs                      Cannes Film Festivali
Cannes şehrinde her yıl Mayıs ayında düzenlenen Uluslarası Film Festivalidir. Büyük ödül ise Altın Palmiye’dir. Avrupa’nın en önemli üç festivalinden birisidir. Cannes Film Festivali sırasında orada olmak ilginç bir deneyim olabilir.

26-29 Mayıs                      Monaco Formula 1 Grand Prix 

Cote d’Azur’da yer alan Monaco F1 Grand Prix Monaco’da yer almaktadır. Bu dönemde Monaco’ya gitmeyi planlıyorsanız aylar öncesinden seyahatinizi organize etmenizi ve biletinizi almanızı öneririz. Şehrin ambiyans’ı bambaşka oluyor.

14 Temmuz                       Bastille Günü ( Fransızlar için resmi tatil, 1789 yılında, Bastil kalesinin zaptedildiği gün, Fransız Devrim Günü )

Her Fransız tarafından mutlak kutlanan Bastille günü oldukça şaşalı şekilde kutlanmaktadır. Havai fişekleri en güzel izleyeceğiniz yer St.Tropez’de yer alan Pampelonne sahili.

6-11 Eylül                          Cannes Yat Festivali

Cannes Yat Festivali Avrupa’nın en ünlü festivallerinden biri. Yaklaşık 500 tekne suya iner.

28 Eylül-1 Ekim                Monaco Yat Show

Heyecan verici Monaco Yat Festivali sırasında yaklaşık 100 süper yat suya iner ve sahiplerini aramak üzere görücüye çıkar.. Bu tarihler arasında Monaco cıvıl cıvıl olur. 
 

24 Eylül-2 Ekim                Les Voiles de St Tropez

St Tropez’de yer alan yelken yarışı, tüm sene heyecanla beklenir. Bu festival sırasında pek çok farklı etkinliğe de rastlamanız mümkün.

 Kişiye Özel Turunuzu Oluşturmak için Tıklayınız.      

@egzotiktatil

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73