03.10.2016 Pazartesi |

Fantastik bir Tatil için Filipinler Boracay

Dünyanın en uzun kıyı şeridine sahip 7.000 ‘den fazla adasıyla Filipinler’deki adaların ve kumsalların güzelliğini anlatacak kelime herhalde yoktur. Boracay turunda bu tecrübeyi sunuyoruz.
 

Dünya mirası 2000 yıllık pirinç tarlaları, 20 den fazla aktif volkanı , muhteşem tropikal adaları , 100 den fazla etnik toplulukları , kalabalık mega kentleri , güleryüzlü halkı ile Asya’nın kıyısında fantastik bir ülkedir Filipinler.

Başkenti Manila olan Filipinler’de resmi dil Filipince ve İngilizcedir.Halkın % 85 i Hristiyan ve % 10 luk kısmı ise Müslümandır.

Filipinler turunda her zevke göre yapılacak o kadar çok şey varki ; yılın yorgunluğunu atmak isteyen dinlence meraklıları için bembeyaz kumsalları, tarih ve kültür gezginleri için etnik grupları ve onların inançlarını yakından inceleme fırsatı  , dalış meraklıları için muhteşem sualtı dünyası , adrenalin düşkünleri için yamaç paraşütü turları, lezzetlere düşkün gurmeler için farklı kültürlerin eşsiz birleşimini yansıtan mutfağı , eğlence düşkünleri için renkli gece hayatı ile beklentilerin hepsini karşılayacak bir ülkedir.

Filipinler turunda gezilecek yerler saymakla bitmez ama en başlıcaları : Dünyanın en büyük 2.mercan resifi ile Apo Reef , turkuaz renkli denizi ve inci parlaklığındaki bembeyaz kumsalları ile Boracay , denizaltı dünyasındaki canlılar ile birlikte dalış yapabileceğiniz Donsol , kartpostal görünümündeki kireçtaşı kayalıkları ile El Nido , 2000 yıllık tarımı ile UNESCO Dünya mirası listesinde yerini alan Batad ve Banaue çeltik tarlaları,  gece hayatı ile renkli Angeles City,  yakından tanıma fırsatı bulacağınız farklı kabileleri ile keşfedilecek gerçek bir hazine Filipinler.

Filipinler’in 7107 adası içerisinde en ünlü ve en turistik olanı ise Boracay. Son yıllarda Boracay Adası spor ve eğlencenin de merkezi haline geldi. Boracay turu size inci beyazlığındaki kumsallar, turkuaz deniz, doyumsuz gün batımları ve yeşilin hertonunu barındıran bir doğa sunuyor.

Filipinler iklimine göre tatil için en uygun zaman Ocak ve Mayıs ayları arasındaki sıcak ve kuru dönem. Kasım-Şubat arası daha serin oluyor bölge. Yağışlı sezon olan Temmuz-Ekim arası fırtına ve tayfunlar çok sık görülüyor ve tatil için en uygun olmayan dönemidir.

Filipinler mutfağı İspanyol, Malezya, Çin, Japon ve Amerikan mutfaklarının etkisinde kalmış farklı kültürlerin eşsiz bir birleşimini yansıtıyor.Ülke kültür çeşitlliliğini yansıtan en tanınmış yemeklerden Adobo, Lechon ve Pancit ilk sıralarda sayılabilir.

Boracay Turları için tıklayınız

@egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73