05.12.2017 Salı |

Erken Rezervasyon Yaptırmanız İçin 5 Sebep

Bu bilgilendirme yazısı, misafirlerimize ekonomik, konforlu, kaliteli geziler yapmalarını konusunda fayda kazandırmak amaçlanarak hazırlanmıştır.
 

1-      Tatil bittikten sonra tatil ödemeleri yapmayın, Ödeme Kolaylıkları.

Tatil ödemelerinizi yapmanız için pek çok farklı seçeneğimiz bulunmaktadır. Rezervasyonunuzu gerçekleştirebilmek için ödemeniz gereken minimum tutar (tur bedelinin %15 ila %40’ı) size satış temsilcimiz tarafından bildirilir. Bu bedeli; kredi kartınıza taksit yaptırabilirsiniz ya da tek çekim olarak çektirebilirsiniz. Kredi kartı tercih etmiyorsanız, havale yada nakit olarak acentamıza ödeme yapabilirsiniz. Sonra ödeme için uğraşmak istemiyorum derseniz, toplam bedeli karta taksit yapmamız mümkün.

Gelelim kalan kısmı nasıl ödeyebileceğinize; eğer gitmenize daha aylar var ise, karta taksit yapmadan istediğiniz ay istediğiniz kadar ödeme yaparak bakiyenizi tamamlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu, ödemenizin kalan kısmını tatile gitmeden 30 gün önce bitirmiş olmanız gerekiyor. Tabii dilerseniz gitmenize 30 gün kala, kalan ödemenizi yine taksit yapabilme imkanımız da mevcut.

Aylar öncesinde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz böylelikle ödeme konusunda hiçbir zorluk yaşamadan ödemelerini tamamlıyorlar ve tatil dönüşü tatil taksitleri ödemiyorlar. Bunun yerine farklı tatil planları yapıyorlar :)

2-      Tesislerde %15’e varan indirimler.

Tıpkı ülkemizde olduğu gibi, yurtdışında da pek çok otelde erken rezervasyon indirimleri vardır. Gideceğiniz tesise göre değişmekle beraber, Avrupa dışındaki pek çok ülkede otellerde %15’e varan erken rezervasyon indirimleri mevcut. Tesise giriş yapmadan 30 ila 90 gün öncesinde, tesise rezervasyon yaptırdığımızda bu fırsatlardan faydalanabilmeniz mümkün. Bu indirim fırsatlarının, acentamıza gün ve gün bildirilmesi neticesinde, bizde bu fırsatlardan tüm misafirlerimizi faydalandırmaktayız.

Kimi tesislerde oda fiyatı üzerinden indirim dışında, farklı promosyonlarda mevcut. Örneğin gideceğiniz tesis oda-kahvaltı dahil bir tesis ise, erken rezervasyon indirimleri olduğunda ücretsiz olarak yarım pansiyon ( sabah kahvaltısı-akşam yemeği ) yada tam pansiyona ( sabah kahvaltısı- öğle ve akşam yemekleri )  dönüştürülebilmektedir.

3-      Tesislerde 5 gece kal, 4 gece öde fırsatları.

Erken rezervasyon yaptırmayı tercih etmeniz halinde oda fiyatlarındaki indirimlerin dışında kimi tesislerde, 5 gece kal, 4 gece öde ya da 7 gece kal, 5 gece öde fırsatları da bulunmaktadır. Dilerseniz satış temsilcimizden hangi tesislerde bu tarz fırsatlar olduğu konusunda destek alabilirsiniz.

Önemle belirtmek isteriz ki, bu tarz promosyon fırsatlar genellikle Avrupa rotalarının pek azında mevcuttur. Bu tarz promosyonlar genellikle Avrupa dışındaki bölgelerde daha yaygındır.

4-      Uçak biletlerinde avantajlı fiyatlar.

Uçak biletlerinde aynı uçağın içinde seyahat ediyor olmanıza rağmen pek çok baremde fiyat mevcuttur. Bu demek oluyor ki; örneğin aynı ekonomi sınıf koltuklarda siz kişi başı 500 USD ödüyorken, yan koltuğunuzda bir diğeri aynı yere, aynı koltuklarda belki de 250 USD’ye uçuyor olabilir. Bu nasıl mı olabilir? Hava yolları politikaları gereği bu tarz fiyat avantajları sağlayabilmektedirler. Erken rezervasyon yaptırmak bu durumda sizi avantajlı kılar ve biletinizi daha ucuza almanızı sağlar. Diğer yandan bizler de bu fırsatları yakinen takip ettiğimiz için mutlaka bu imkanlardan sizleri faydalandırabilmekteyiz.

5-      İptal Kolaylıkları.

Egzotik Tatil anlayış politikası gereği haksız kazanç sağlamaz. Geçerli sebeplerde seyahatinizi iptal etmeniz gerektiğinde otel ve uçakların sözleşmeleri gereği cezai şartları sizlere bildirilir ve kalan bakiye size tümüyle iade edilir. Bu cezai şartlar otelden otele, hava yolundan hava yoluna farklılık göstermektedir. Otel genellikle daha esnek olmakla beraber, hava yollarının bu konuya yaklaşımları biraz daha katıdır.

Bunun dışında her seyahat paketimize belirli limitlerde seyahat sigortası dahildir. Mücbir sebepler dahilinde talep edilen iptallerde seyahat sigortası da devreye girmektedir.

Yine bu noktada da erken rezervasyon yaptırmanız önem taşımaktadır.

Bu bilgilendirme yazısı, misafirlerimize ekonomik, konforlu, kaliteli geziler yapmalarını konusunda fayda kazandırmak amaçlanarak hazırlanmıştır.

@egzotiktatil

 

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73