21.06.2013 Cuma |

Ekonomik Tatil İçin Öneriler

Bayram Tatilleri yaklaşıyor. Bayram da nereye gitsek, ne yapsak araştırmaları devam ediyor. Uzak ülkeler mi olsun? Yoksa daha kısa mesafeli yerlerimi tercih etsek dediğinizi duyabiliyorum.

Tatil için ayıracağınız zaman diliminiz ve bütçeniz gideceğiniz yeri belirleyen en önemli kriterlerdendir.
Günümüzde birçok kişi her şey dahil sistemi ile çalışan özellikle Akdeniz kıyısındaki otelleri tercih ediyor. Bunu tercih etme sebebinin en başında daha ekonomik olduğunu düşünmek sebebi ve ekstra giderleri minimuma indirmek.
Daha farklı bir deneyim talep eden farklı kültürler tatmak isteyen yolcular için tatilinizi en ekonomik hale nasıl getirebilirsiniz biraz bunlardan bahsedelim.

**Acentanızla görüşüp erken rezervasyon dönemlerini takip edin. Talep ettiğiniz destinasyona en uygun olarak nasıl gidebilirsiniz mutlaka sorun

**Özel günlerde (Milli Tatiller ve Bayramlar ) Grup turlarına yönelin. Unutmayın özel günlerde uçak biletleri doluluktan dolayı çok pahalı olabilir. Grup turlarında, uçuşlar çok önceden uygun fiyatlara acentalar tarafından satın alınır. Daha sonra uçuşlardaki fiyat artışları size yansıtılmaz.

**’’İnternet üzerinden rezervasyon yaparsam daha ekonomik oluyor’’ diye düşünmeyin. Mutlaka acentanıza danışın. Acentaların birçok havayolu ile özel anlaşması olduğundan sizin bulabileceğinizden çok daha uygun fiyatta uçuk bileti ve otelinizi temin edebilirler.

** Aktarmalı giden uçuşların genelde daha uygun olduğunu düşünmeyin. Çoğu zaman bir hava yolu yeni bir destinasyona direk uçuşa başlamışsa ilk 6 aylık dönemin de promosyon fiyatlar uygular. Acentanızın en uygun fiyattaki havayolunu talep ettiğinizi belirtin.

** Özellikle Avrupa bölgesine gidecekseniz. şehir merkezine yakın oteller tercih ettiğinizi söyleyin. Diğerlerine nazaran daha pahalı gibi görünse de gittiğinizde çok karlı olduğunuzu göreceksiniz. Herhangi bir araç kullanmadan şehri keyifle keşfe çıkabilirsiniz.

** Yıl içinde yurtdışı seyahat programına çıkmayı planlıyorsanız ve izin tarihlerinizi henüz almamışsanız. Mutlaka acentanız ile görüşün. Sizin için en uygun otel ve uçuş tarihlerini sorgulamalarını rica edin. Bilgiye istinaden, daha sonra izin tarihlerinizi iş yerinize belirtin.

** Bankalar sıklıkla turizm acentalarına erleteme yada vade farksız taksit imkanı uyguluyor.Acentanızdan güncel kampanyalar hakkında bilgi alın. Unutmayın ki internet üzerinden yapmış olduğunuz otel rezervasyonunuzu taksitsiz tek çekim yapabiliyorsunuz . Buda bir bütçenizi zorluyacak sebeplerden bir tanesi.

Tüm Bayram turlarını listele >  Tatiliniz hem ekonomik hem de egzotik olsun EGZOTİK TATİL…

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73