17.02.2013 Pazar |

Egzotik Ada “Bali” turları hakkında

Bali, gidince kendimi en mutlu hissettiğim adalardan biri… Kendinizi bambaşka bir ambiyans içinde buluveriyorsunuz. Bali, benim Uzakdoğu bölgesinde ilk gittiğim adaydı. Havaalanına iner inmez, egzotik bir adada olduğunuzu hissediveriyorsunuz...
 

Çevrenizde Bali lokal kıyafetli güler yüzlü insanlar, vücudunuzu bir anda saran sıcak tropik iklim, hayatınızın günlük ritminin adeta yavaş çekime geçme hissi, hele birde sizi karşılamaya gelen sıcacık insanlar boynunuza iplerin üzerine özenle dizilmiş bir orkideler takıverdilerse… evet işte Bali’desiniz…

Türkiye’den Bali turuna gitmek için birkaç alternatif hava yolu mevcut. Singapur Hava Yolları ile Singapur aktarmalı, Malezya Hava Yolları ile Kuala Lumpur aktarmalı yada Qatar Hava Yolları ile Doha aktarmalı olarak gidebilirsiniz. 

Bali’de oteller adanın en güzel koylarında dağılmış vaziyetteler. Ve Bali’nin en güzel yanı, hangi koyda kalırsanız kalın, diğer koylara gidip vakit geçirmeniz mümkün. Taksi ile ulaşım hem çok kolay hem de çok ekonomik. Bu koylardan en popüler olanları Nusa Dua, Kuta, Jimbaran, Legian, Seminyak ve Sanur.

Bali hava durumuna göre tropik bir adadır, sıcaklık hiç bir zaman rahatsız edici düzeyde düşmez. Kasım ve Mart ayları arasında yağışın en fazla olduğu aylardır. Mayıs-Ekim arası ise adaya gitmek için oldukça ideal bir dönemdir. Ada balayı çiftleri tarafından da oldukça ilgi görür.

Baliye vize var mı? 

Maksimum onbeş günlük seyahatlerde adaya girişte vize gerekli değildir. Bu sebeple de tercih edilen destinasyonlardan biridir. Sadece pasaport sürenizin altı aydan fazla olması yeterlidir.

Bali’de yaşam oldukça ekonomiktir. Yeme, içme, alışveriş için çok idealdir. Çok küçük bütçeler ile oldukça keyifli yerlerde yemek yiyebilmeniz ve bu güzel adadan evinize dönerken adayı anımsatacak özellikle tahta süs eşyaları alabilmeniz mümkün.

  Tüm Bali turlarını listele >

 

Bali’ye gittiğinizde mutlaka yapmanızı önerdiğim aktiviteler şöyle;

Kintamani turu, Bali adasinin en kapsamli tam günlük turu. Dünyanin en iyi kalitedeki incileri olduğu kabul edilen Endonezya incilerinin olduğu mağazaya gidilir. Buradan Kintamani bölgesine doğru devam edilir. Yol boyunca Batik ağaç oymacılığı, resim sanatlarının geliştiği köyler gezilir, atolyelerde insanların nasıl çalıştığı görülür, istenirse hediyelik alışveriş yapılır. Daha sonra tropikal meyvelerin tanitimina yönelik bir bahçe gezilir. Dönüş yolunda kutsal su tapınağı ziyaret edilir. Daha sonra Bali’nin dünyaca ünlü pirinç terasları görülmeye gidilir. Buradan da Ubud’daki maymun ormanına yürüyüş yapmaya geçilir. Son olarak içinde hala insanların yaşadığı Bali köy evi ziyaret edilebilir.

Tanah Lot turu, Bali kültürünü daha yakından tanımak isteyenlere önerilir. Adanın ikinci büyük tapınağı olan Mengwi tapınağı ziyaret edilir, sonra da Balinin simgelerinden olan olan okyanusun üzerindeki kayalara inşa edilmis olan Tanah Lot tapınağı ziyaret edilir, burada da gün batimi izlemenizi öneririm.

Bali’de hangi otelde kalmalı?

Bu Soru belki de en son düşünmeniz gerekenlerden biri.. Ada turizm anlamında kendini öylesine geliştirmiş ki… hangi otelde kalırsanız kalın, çok özel servis alacağınızdan hiç şüpheniz olmanız.

Bali bölgesinde hepimizin aşina olduğu zincir oteller olduğu gibi, çok güzel yerel butik otellerde vardır. Bunlardan bazıları şöyle;

Nusa Dua bölgesi otelleri; Aston Bali Resort, Grand Mirage Resort, Ayodya Resort, Grand Hyatt Bali, Melia Bali, Nusa Dua Beach Otel, St.Regis Bali, The Bali Khama, The Laguna Resort,

Jimbaran bölgesi otelleri; Four Seasons Jimbaran, Intercontinental Bali,

Seminyak bölgesi otelleri; W Seminyak Retreat Bali, The Samaya Seminyak, The Oberoi Bali, The Legian Bali

Ubud bölgesi otelleri; Four Seasons Resort Sayan, Maya Ubud Resort, The Chedi Club, Samaya Ubud

  Tüm Bali turlarını listele >
 

 

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73