13.09.2017 Çarşamba |

Dünyanın En Muhteşem Günbatımları

Hayatta eş zamanlı olarak rahatlatıcı, canlandırıcı muhteşem bir gün batımını izleyeceğiniz çok rota var. Günün geceye dönüştüğü o küçük zaman dönemini yaşayacağınız özel anlar olarak seyahat anılarınıza eklemek istermiydiniz? İşte size önereceğimiz birkaç rota ;

Maasai Mara, Kenya
Afrika güneşi ufkun arkasına düştüğünde hayatınızda göreceğiniz en muhteşem manzaralardan birisi ile karşılaşmaya hazır olun. Doğal yaşamında izleyeceğiniz belki bir aslan belki bir zürafa günbatımına gölgesini düşürüyorken bir rüyada gibi hissedeceksiniz.

Big Sur, Amerika Birleşik Devletleri
Los Angeles'tan Frisco'ya kadar uzanan Amerika yolculuğunun bir parçası olan Big Sur, inanılmaz günbatımları ile ünlü Batı Sahili'ndeki birkaç kasaba arasında yer alıyor. Kumsalda kendinize bir yer bulup arkanıza yaslanın ve yudumlayacağınız içecek ile sarı ve kızılın hertonunun keyfini çıkarın.

Ayres Rock, Avustralya
Ayres Rock sadece jeolojik bir mucize değil, Avustralya'nın en ilham verici günbatımının evidir. Fotoğraf tutkunlarının her anını karelerine almak isteyeceği muazzam renkler ve görüntülere tanık olacaksınız.

Atacama Çölü, Şili
Atacama çölündeki günbatımı kırmızılar, sarılar ve portakallardan oluşan muazzam bir renk cümbüşü, fotoğraf makinanızı hazırlayın ve renklerin dansına şahit olduğunuz gibi bu muhteşem manzarayı anılarınız arasına kaydedin.

Lofoten, Norveç
Norveç'in kuzeyinde bir takımadası olan Lofoten'de Mayıs ayının sonundan Temmuz ayı ortasına kadar güneş asla inmiyor. Ve yılın başka bir bölümünde hiç güneş almıyorlar! Ama güneş battığı an itibarı ile manzarası ve renkleri ile sizi bir masala sürüklüyor adeta.

Angkor Wat, Kamboçya
Angkor Wat’ta gündoğumu gezginlerden daha fazla ilgi görürken, günbatımı da eşit derecede çarpıcıdır. Ana ihtişam güneşin arkasında bıraktığı büyülü tapınakların siluetinden gelir. 

Maldivler
Maldivler seyahatinize unutamayacağınız kadar romantik bir anı eklemek isterseniz Hint Okyanusu’nun sıcak sularında gün batımına doğru yelken açın. Gün batarken renklerin geçişi ile farklı bir güzelliğe bürünen gökyüzü ve bu renklerin tamamının suya yansıması sizi büyüleyecektir.

@egzotiktatil

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73