21.08.2013 Çarşamba |

Dubrovnik Hakkında Herşey

Dantel gibi kıyıları, büyülü denizi ve eşsiz tarihi ile Dalmaçya’nın incisi Dubrovnik… Adriyatik denizine kıyısı olan eşsiz kültürel zenginlikleri ile Hırvatistan ülkesinin güzel şehri Dubrovnik. Bu şehri keşfetmeye ne dersiniz.
 

İstanbul’dan kısa bir uçuşun ardından eşsiz şehir Dubrovnik’e gidebilirsiniz. Hem dinlenebileceğiniz hem kültürel gezilere katılabileceğiniz bu tarih kokan şehirde neler yapılır nerelere gidilir göz atmaya ne dersiniz;

Dubrovnikte Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler

- Eski Şehir bölgesi  kendinizi Ortaçağ'da yaşadığınızı hissettirecektir. Burada yürüyüş yapabilir, labirent şeklindeki cıvıl cıvıl ara sokaklarda kaybolabilirsin, Bir kafe’de kahvenizi yudumluyabilir,tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz

-Eski şehiri  ortadan ikiye bölen Stradun Caddesinde gezebilir. Küçük dükkanlardan birkaç hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz.

-Onofrio Çeşmeleri,  Eski şehirde bulunmaktadır. Pile Kapısı girişinde bulunan Büyük Onofrio Çeşmesi ve Place Kapı girişinde bulunan Küçük Onofrio Çeşmesi olmak üzere 2 adettir. Büyük Onofrio Çeşmesi şehrin en önemli simgelerinden bir tanesidir.

-Şehir surları  Old Town’un adeta bir açık müze gibi gözükmesini sağlamaktadır. Yaklaşık 2 km uzunluğa sahip surlar üstünde dilerseniz yürüyebilir, muhteşem Old Town manzarasının tadını daha da güzel çıkartabilir, güzel anılar bırakacak fotoğraflar çekebilirsiniz.

-Rector Sarayı Gotik ve Rönesans Mimarilerinde yapılan bina 1435 ve 1463 yıllarında meydana gelen     2 patlama ve 1667′deki depremle büyük hasar almış daha sonra yapı yenilenmiştir.

Yukarıda belirtilen yerler sadece Dubrovnik turunuzda gezilebilecek yerlerden birkaç  tanesidir,

Kurban Bayramı için tatil planlıyorsanız yakın bir destinasyon olarak Dubrovnik şehrini değerlendirebilirsiniz.  

Tüm Dubrovnik turlarını listele >  

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73