12.07.2013 Cuma |

Dubai’nin En Güzel Sahil Otelleri

Dubai’de otelleri, şehir, deniz kenarı ve çölde yer alan oteller olarak üç grupta kategorize edebiliriz. Dubai’ye tatil amaçlı gelen turistiklerin çoğu deniz kenarında kalmayı tercih eder. Dünyanın en hızlı gelişen şehrinde, deniz kenarında yer alan otel seçenekleri çok fazladır. En deluxe olanında kalmak istiyorum diyorsanız, aşağıdaki oteller arasından seçim yapmanızı öneririz.
 

Jebel Ali Golf Resort& Spa

128 dönümlük Jebel Ali deniz kenarında yer almaktadır. Arap Körfezindeki en güzel golf tesislerinden birine sahiptir. Misafirlerine özel marinası olan otelin 260 tane odası bulunmaktadır. Aynı zamanda dört adet yüzme havuzu, restaurant alternatifleri, çocuk eğlence merkezleri ve spor faaliyetleri bulunmaktadır. 5 yıldızlı bu otel altın rengi kumlar üzerinde konuşlanmıştır, özellikle ailelerin çok keyifli bir tatil geçirebilecekleri bir oteldir. Jebel Ali, Dubai merkeze araç ile 40 dakika mesafededir, ayrıca otelin her gün ücretsiz şehir merkezi servisi yer almaktadır.  Otel Mall of Emirates, Ibn Battuta gibi alışveriş merkezlerine araç ile 20 dakika uzaklıktadır.

 

Ritz Carlton Dubai

Deniz kenarında yer alan Ritz Carlton Dubai, Akdeniz dekorasyonu ve Arap misafirperverliğinin bir araya gelmesiyle konaklamanızı unutulmaz kılar..

Otelde 55 Deluxe Oda, 60 Clup Odası ve 33 Suit bulunmaktadır. Otelin içerisinde 5 adet farklı yüzme havuzu, 6 adet ise farklı mutfaklara ait restaurant bulunmaktadır. Otelde çocuklar için çocuk kulübü de vardır. Dubai’nin en büyük alışveriş merkezlerinden Mall Of Emirates’e düzenli olarak servis sağlanabilmektedir.

Tüm Dubai turlarını listele >

One And Only Royal Mirage, Dubai

Arap stili dekorasyona sahip olan bu otel, içerisinde yer alan kemerleri, kubbeleri, kuleleri ve şık avluları ile oldukça görkemlidir. Büyüleyici Arap ihtişamının yanı sıra modern dekorasyon seven misafirleri de unutmayan One and Only Royal Mirage’da yer yer modern dekorasyon esintilerine de rastlamak mümkün. The Palace, Arabian Court ve Residence olmak üzere üçe ayrılmış olan otel havaalanına ve şehir merkezine 20 dakika mesafededir.

Jumeirah Beach Hotel

Deniz dalgasına benzer tasarımı ile Dubai’nin en tanınan yapılarından biridir. Jumeirah Beach’de kalan misafirlerimiz konaklamaları süresince otelden beklentilerinden bile ötede bir servis alacaklardır... Otelde toplamda 617 oda bulunmaktadır, aynı zamanda beş yüzme havuzu, Simbad’ın çocuk kulübü ve meşhur Wild Wadi yer almaktadır. Dubai’de kaldığınız sürece otelden çıkmanızı dahi gerektirmeyecek kadar ince detaylar düşünülmüştür.

Burj Al Arab Hotel

Yelken siluetindeki bu çarpıcı otel, Dubainin aynı zamanda simgesi haline gelmiştir. Dünyanın en lüks otellerinden biri olarak tanımlanan bu otel misafirlerine olağanüstü hizmet sağlamaktadır. Otelde 202 lüks süit, özel oda yardımcıları, dört yüzme havuzu, özel sahil, spor salonları bulunmaktadır. Otelde kaldığınız sürece Jumeirah oteldeki Wild Wadi parkına da geçiş mümkündür. Burj Al Arab otelin aynı zamanda havalanından helikopter, Rolls Royce, Mercedes ile servis imkanı da vardır. Burj Al Arab otel gerek Dubai’de tatilini geçirmek üzere gelen misafirlerine, gerekse iş için gelen misafirlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Tüm Dubai turlarını listele >

Madinat Jumeirah’ın içerisinde ise 3 tane farklı otel bulunmaktadır, her bir otel, Madinat Jumeirah’ın etkinliklerinden faydalanmaktadır. Venediği andıran su kanalları ve yürüyüş yolları bu otellerin ortak alanıdır.  Madinat Jumeirah içerisinde dünya standartlarında restaurantlar, butikler, galeriler ve spa yer almaktadır, küçük bir kapalı çarşı görüntüsündedir. Madinat Jumeirah Dubai’de oldukça popüler bir yerdir, öyle ki, otel konukları dışında her gün bu alan yüzlerce farklı otellerde kalan turistlere de ev sahipliği yapar.

Al Qasr at Madinat Jumeirah

Al Qasr “saray” anlamına gelmektedir. Madinat Jumeirah sahiden de Dubai’nin en değerli mücevherlerinden biridir. Bir Şeyh’in yazlık evi tarzında tasarlanan otel, lüks ve modern stil karma yapılmıştır. 292 tane odası ve suite’ı bulunmaktadır.

Mina A’Salam at Madinat Jumeirah

Madinat Jumeirah içerisinde yer alan tesislerden bir diğeri de Mina A’Salam otelidir. Geniş konuk odalarına sahip olan bu otel aileler için çok uygundur.

Dar Al Masyaf at Madinat Jumeirah

283 odası ve 29 özel yüzme havuzlu villası olan Dar Al Masyaf yeşillikler içerisinde yer almaktadır.

 

 

Tüm Dubai turlarını listele >

 

 

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73