01.03.2013 Cuma |

Dubai Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Modern bir Arap şehri, kilometrelerce uzanan plajları, uzaktan görünüşü bir yelkenliye benzeyen dünyanın 7 yıldızlı tek oteli olan Burj Al Arap`ın görkemi, çevrede bulunan ihtişamlı villaları, çölde safari yapma heyecanı, sahilde palmiyelerin altında güneşlenmenin keyfi, ve tabii ki de gönlünüzce alışveriş yapma imkanı ile Dubai`de tatil bambaşkadır.

Bir yanda Arap dokusu bir yanda modernleşmiş Avrupa kültürü.. Bir yanda ıssız uzanan çöller, bir yanda cıvıl cıvıl Dubai... Dubai turunda göreceğiniz mimari şölene hayran olacaksınız! Jumarrah Bölgesi`nde ki lüks evler, modern plajlar, çölde safari yapma keyfi, at ve deve yarışı yapma heyecanı ile bu rüyalar ülkesinde geçireceğiniz tatilinizi unutamayacaksınız.

7 tane Arap Emirliği’nden biri olan Dubai, 6 bin kişinin yaşadığı küçük bir balıkçı köyü olarak kuruldu. 1966 yılından beri ise petrolün bölgede bulunmasından dolayı bugünkü nüfusu 1,3 milyon kişi civarında.

Dubai demek dakika dakika gelişen bir yer demek. 6,1 milyon kişinin Dubai otellerinde konakladığını düşünürsek eğer, bu ciddi rakamı Dubai’nin gün be gün değişen yüzüne bağlayabiliriz. Dubai özellikle son 10 yıldır dünya jetsetlerinin uğrak yerlerinden biri olmuştur. Steril ve kilometrelerce uzunluktaki beach’lerde güneşlenmek eminiz ki size çok iyi gelecek. Dubai’ye tatile gitmek için bambaşka nedenlerde sayabiliriz mesela, harikulade konaklama tesislerinde kalıp, gurmeleri bile hayran edecek güzellikte yemekleri yiyebilirsiniz. Dubai Ortadoğu’nun spor başkentidir. Dünya standartlarında ki golf merkezleri, tenis kortları, at yarışları, rally araba yarışları, rugby ve yelken Dubai’de yapılabilecek sporlardan sadece bazıları…

Dubai’de gezerken göreceğiniz çok şeye şaşıracaksınız. Mesela kimi bayanlar normal Batılı tarzda giyinirken, bazı kadınları ise kara çarşaf içinde görebilirsiniz. Bazı Arap erkeklerini uzun cüppelerle görürken, diğer bir taraftan şık giyimli modern Batılı işadamlarına da rastlayabilirsiniz. Turistler için giyim konusunda bir kısıtlama yok. Ama bazı kutsal ve önemli yerlere giderken bazı giyim kurallarına uymanız gerekecektir. Dubai’nin Müslüman bir ülke olduğunu unutmamalısınız! Dubai’de dolaşırken ezan sesleri duyup, özel olarak hazırlanan ibadethaneleri göreceksiniz.

Tüm Dubai turlarını listele >

Dubai’de dünyanın en güzel otelleri bulunuyor. Burj Al Arab, dünyanın en iyi otellerinden biri. Kendine ait bir adanın üzerinde yapılmış olan otelin yüksekliği yaklaşık 1000 feet. Gemi yelkeni şeklinde tasarlanan otelde 202 adet suit oda bulunuyor. Eiffel Kulesi’nden yüksek olarak inşa edilen otel, Amerika’nın simgesi olan Empire State ile hemen hemen aynı yükseklikte. Dubai için anlatmak gereken önemli bir diğer yer ise, dünyanın ilk ve tek 7 yıldızlı oteli olan, "Burj Al Arap" ismi Arap Kulesi anlamına geliyor. Karadan 300 metre uzaklıkta, çelik ve camdan yapılmış bir otel. Otelin banyo muslukları bile altından yapılmış, 50. katında özel bir helikopter pisti ve özel müşterilerini karşılayabilmek için, Rolls Rolce marka arabaları ve denizin üç kat aşağısında ise etrafı camla çevrili bir gazinosu var. Oyununuzu oynarken, deniz altı dünyasını keşfetme fırsatınız olacak.
Dubai’de kalabileceğiniz bir başka otel ise; Jumeirah Beach Hotel. Bembeyaz kumların içerisinde bulunan otelde lüksün ve kumsalın tadını çıkarabilirsiniz.

Günübirlik veya konaklamalı çöl turları, Dubai seyahatlerinin en unutulmaz bölümünü oluşturuyor. Organize edilen çöl aktiviteleri arasında; kumullar üzerinde jip safari, kum kayağı, deve gezintileri, Hacer Dağları’ndaki vadilerde yüzme keyfi, çölde barbekü gecesi ve bedevi köylerini ziyaret de bulunuyor.

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73