15.07.2013 Pazartesi |

Dubai’de Neler Var Neler !!!

Dubai, her zevke uygun ve birbirinden farklı gezilip görülecek yerleri olan bir şehir. Çölde Safari yapıp gece Bedevi çadırında keyifli saatler yaşayabilir veya dünyanın en büyük su parklarından birinde eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Bakın Dubai’de sizi neler bekliyor …
 

Old city - Eski Şehir; Dubai modern ve eski Dubai olarak ikiye ayrılıyor. Modern Dubai'de hep gökdelen ve modern binalar var ve sokakta yürüyen insan görmek neredeyse imkansız. Old town'a indiğinizde ise gerçek şehre inmiş oluyorsunuz. Burada Gold Souk ve Spice Souk denilen, İstanbul’da ki Kapalı ve Mısır çarşılarının birer benzeri var. Altın çarşısının karşısındaki kanal Dubai için oldukça farklı bir ambiyans, eskiden bir balıkçı köyü olan bu kanal ve burada ki tekneler çok otantik görünüyor.

Wild Wadi Waterpark; Jumeirah Plajlarının 5. kilometresinde yer alan bir su parkı… Macera dolu ve eğlenceli saatler geçirmek için çok güzel bir alternatif.

Dubai turları için tıklayınız...  

Dubai Müzesi; 1787 yılında inşa edilmiş olan Al Fahidi Kalesi’nin içerisinde yer almaktadır. Geçmiş yıllarda şehri koruma görevini üstlenmiş olan Al Fahidi Kalesi, başlı başına bir tarihi eser niteliği taşımaktadır. 1971 yılında müze olarak kullanılması için yenilenen kale içerisinde açılan Dubai Müzesi, petrolün keşfinden önce Dubai’de sürdürülen yaşama tanıklık edilmesini sağlayan oldukça renkli bir müzedir. İçerisinde yer alan 3 boyutlu dev diaromalar sayesinde Dubai Müzesi; petrol keşfedilmeden önceki dönemlerde Dubai’de sosyal yaşamın nasıl olduğunu, evlerin içlerini, inci ticareti yapan tüccarları, Dubai deniz yaşamını, şehrin nasıl bu denli fakirlikten kurtularak birden zengin bir metropol hâline geldiğini detaylı bir şekilde gözler önüne sermektedir.

Emirates Mall kayak merkezi : Dubai sıcağından bunalırsanız veya canınız kayak yapmak isterse, başlangıç seviyesinde bir pist olan bu kayak merkezi tam size göre. Hem kızak, hem snow board, hem de kayak yapmak mümkün. Kıyafet ve kayak malzemelerini oradan kiralayabilirsiniz, yanınızda kendiniz veya çocuğunuz için kıyafet taşımanıza gerek yok.

Çölde Safari; Öğleden sonra yapılacak bu program için otelden Toyota 4x4 Jeeplerle çöle doğru yola çıkıyorsunuz. Ortalama yarım saat süren yolcuğunun ardından, göz alabildiğine kızıllığı ile sizi etkileyecek olan çöldeyiz. Kıpkırmızı kumları , kum tepecikleri, esintiyle savrulan çöl kumu ve Safariye başlıyoruz. Safaride tek sıra haline geçen jeepler çölde ayrılmış özel parkurda inanılmaz sürüş teknikleri ile heyecanlı ve bir o kadar da adrenalin dolu  anlar yaşatıyorlar.  Farklı bir heyecan arayanlar için ideal. Safarinin ardından Çölün ortasına kurulmuş Bedevi çadırlarında kahvenizi yudumlayarak geceye doğru devam ediyoruz. Turumuzun devamında ise deve sürme dersi alabilir, yemekli bir program ile gecenize burada devam ederek yemek eşliğinde dansözlerin Showlarını izleyebilirsiniz.

Dubai Mall ışık gösterisi; Her akşam 19:00'dan itibaren, her yarım saatte bir 5 dakikalık muhteşem bir ışık gösterisi yapılıyor. Yüksek bir noktadan bu gösteri izlemek çok daha keyifli olabilir.

Burj Khalifa; Dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa'nın gözlem katına çıkmak mümkün. Tam güneşin batma saatlerinde orada olduğunuzda hem güneşin batışını, hem de Dubai Mall'daki ışık gösterisini tepeden izleyebilirsiniz.

Burj El Arab;  Dünyanın tek 7 yıldızlı oteli. Müthiş bir ihtişam, şık manzaralar ve Arap kültürünün en zevkli mekanlarından biri olan bu oteli gezmek veya restoranlarından birinde yemek isterseniz Egzotik Tatil’den sizin için rezervasyon yapmasını isteyebilirsiniz.

  Tüm Dubai turlarını listele >

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73