10.03.2016 Perşembe |

Çikolata ve Fondünün Başkenti Cenevre

Cenevre, dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olmasının yanı sıra dünyanın en yaşanılır şehirlerinden biri. İsviçre’nin Fransa kıyısında bulunan şehir, Alp dağları ve Leman Gölü arasında konumlanmıştır.
 

Cenevre’de neler yapılır?

-Jardin Botanique keyifle gezinti yapacağınız bir botanik bahçesi. Hele de sonbahar yada ilkbahar aylarına denk gelen bir geziniz olursa, botanik bahçesindeki renkler bir süreliğine dilinizin tutulmasına bile sebep olabilir.

-Saint Pierre Kilisesi görülmeli. Tarihi 1150’lere dayanan, eski şehir meydanındaki kilisenin bazı bölümlerinde gotik tarz gözlemlenmektedir..

-Place du Bourg de Four’da birbirinden güzel kafeler ve dükkanlar var, akşam saatlerini burada geçirmenizde fayda var. Place du Bourg-de-Four meydanı Cenevre’nin belki en eski meydanı.

-Jet d’Eau Fıskiyesi, şehrin sembolü haline gelmiştir. O kadar yükseklere su fışkırtmaktadır ki, neredeyse şehrin her yanından bu fıskiyeyi görebilirsiniz.

-Kızıl Haç müzesi, gezilmesi gereken en önemli müzelerden biridir. Oldukça etkileyici bu müzede Dünya Savaş tarihi boyunca yaşanan mağduriyetler anlatılıyor.

-Şehirde, çok fazla sayıda expat yaşamaktadır, dolayısıyla çok farklı kültürlerin etkilerine şahit olacaksınız.

-Cenevre’de toplu taşıma inanılmaz gelişmiştir. İstediğiniz her yere, tramvay ve otobüse binerek çok hızlı şekilde ulaşmanız mümkün.

-Halk yoğunlukla Fransızca konuşur, ancak hemen hemen herkes İngilizce’de bilir.

-Gece hayatı hiç yok denecek kadar zayıf.

-Çocuklarla Cenevre’ye gitmek çok tavsiye edilmez. Cenevre’de mekanlar çok çocuk dostu değildir.

Cenevre’de ne yenir? Cenevre mutfağı, Fransa ve İsviçre mutfağının karışımıdır. Cenevre çikolataları, föndüleri ve peynirleri ile nam salmıştır. İsviçre’ye gitmişken İsviçre mutfağından çıkma bu lezzetlerin hepsinin tadına mutlaka bakmanızı öneririz.

İsviçre Turlarımız için Tıklayınız.     

@egzotiktatil

 

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73