17.01.2013 Perşembe |

Bu Bilgileri Okumadan Paris Turuna Gitmeyin

Paris’te ister 3 gün kalın, ister 10 gün ama, bunları yapmadan geri dönmeyin İşte Paris’te yapılması gerekenler listesi ;

1-  The Louvre- ilk temelleri 13 yüzyıl başlarında attırılmıştır. 1932 yılında ise son şeklini alarak, içerisinde sanat koleksiyonlarının bulunduğu emsalsiz bir sanat müzesi haline getirilmiştir. Yedi bölümden oluşan bu müze oldukça büyüktür ve gezmesi zaman almaktadır.

2-  Cathédrale de Notre Dame de Paris- Gotik mimarisi ile Paris’in en önemli yapılarından biridir, Seine Nehri kıyısında yer alır. Halen Roma Katolik katedrali olarak kullanılmaktadır.

3-  Musée d'Orsay- Seine Nehri sol yakasında bu müze eski bir tren garıdır. Bu müzede Fransız sanatına ait heykeller, resimler, fotoğraflar bulunur.

4-  Arc de Triomphe & the Champs-Elysées- Charles de Gaulle Meydanının ortasında, Champs Elysees’in batı kısmında yer almaktadır. 12 caddeye yol veren çok geniş ve büyük bir döner kavşaktır.

Tüm Paris turlarını listele >
 5-  Latin Quarter
6-  Sacre Coeur& Montmartre- Paris’in Montmartre mahallesinde bulunan önemli bir anıttır. Montmartre, Paris’in en yüksek rakımı olan yerdir. Paris manzarasını izleyebileceğiz en güzel noktalardan birisidir.

7-  Canal St-Martin- Gün batımını izleyebileceğiniz güzel bir mekan.

8-  Moulin Rouge-Dünyaca ünlü, üzerinde kırmızı bir yel değirmeni bulunan bir kabaredir.

9-  Le Champ de Mars- Eiffel’in manzarasına eşdeğer bir manzaraya sahip Le Champs de Mars’da beraberinizde götürdüğünüz şarabınızı yudumlarken güneşin batışı eşliğindeki ışık gösterilerini seyrederek sıradışı bir deneyim yaşamanızı öneririz.

10-Opera Garnier- burada bir bale performansı izlemenizi öneririz.

11-Le Petit Palais-

12-Galeries Lafayette- Opera Garnier’in hemen yakınında yer alan bu muhteşem mağazaya mutlaka gidin. Burada alışveriş yapmak çok keyifli çünkü hemen hemen tüm dizaynırlara ürünlerin tamamını burada bulabilmeniz mümkün. Alışverişinizin hemen ardından Lafayette’ın en üst katında, Paris’in süper manzarası eşliğinde kahvenizi içmeden Lafayette’den ayrılmamanızı öneririz.

13-Güz mevsimi üzüm hasat zamanı olduğu için şarap tadımı için nefis bir zamandır. Şarap tadımı yapabileceğiniz barlardan birkaç tanesi şöyle;
l'Ecluse Grands Augustins
Le Rubis
Le Baron Rouge
Şarap tadım kurslarından bazıları ise;
Ô Château
BKWine
Le Musee du Vin

14-Eğer Paris’e gittiğinizde gerçekten şık ve değişik yemekler tadabileceğiniz lüks bir restauran arıyorsanız, aşağıdaki restaurantları tercih etmenizi öneririz.  Bu restaurantlara tahmin edeceğiniz gibi, önceden rezervasyon yaparak gitmenizi öneririz.
Le Meurice, 228 Rue De Rivoli, 75001 Paris
Fauchon, 24 Place de la Madeleine
Prunier, 15 Place de la Madeleine
Lafitte, 8 Rue Jean du Bellay, Île Saint-Louis
La Maison de la Truffe, 14 Rue Marbeuf
Le Grand Véfour

15-Tatlı yemek ve kahve için önerilerimiz ise; La Pâtisserie des Rêves’, Café de Flore 
  Paris Turları, Paris tatili, Paris Balayı ve belki de arkadaşlarınızla veya sevgiliniz ile yaptığını bir Paris seyahati öncesi bu listeyi okumadan gitmemenizi umarız. 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73