04.05.2017 Perşembe |

Brezilya Tatil Bölgeleri

Festivallerin ve Renklerin Ülkesi Brezilya seyahati planlarken klasikleşmiş rotalar dışında bir gezi yapmakta mümkün. Gelin sizlere en görülmesi gereken , turistik açıdan ön plana çıkan şehirleri hakkında kısa bilgiler verelim.

Muhteşem doğası, Amazon ormanları ile Brezilya’nın en büyük eyaleti Amazonas son yıllarda oldukça ilgi çekmektedir. Şehirleri nehir kıyısına kurulmuş olan eyaletin başkenti doğal güzellikler ortasındaki Manaus’tur. Genelde ekolojik alanların gezilebildiği şehirdeki mimari Avrupa kökenli olduğundan oldukça ilgi çeken tarihi bina ve yapılara rastlanmaktadır. Eyaletin en önemli ekolojik turizm destinasyonu Amazon ormanlarının yanısıra başkent Manaus’ta geziliecek ve görülecek yerler arasında Rio Negro ve Solimos nehirleri, Rönesans etkileri taşıyan opera binası Teatro Amazonas , Anavilhanas adaları, Mercado Adolpho Lisboa pazarı, Janauari ekolojik parkı, Palacio Rio Negro , Manaus hayvanat bahçesi sayılabilir.

Mimarisi ile ön plana çıkan Brezilya’nın başkenti Brasilia çağdaş şehir tasarımlarına örnek teşkil etmektedir. Brezilya hükümetinin bütün binaları bu şehirdedir. Hükümet merkezindeki Praça dos Tres Podores çarpıcı bir mimari tasarım ve anıtlara sahiptir , meydanda Brasilia tarh müzesi de yeralmaktadır ve Brasilia’da görülmesi gereken en önemli yapıdır. Eğimli beton kolonları, cam çatısı ve üzerindeki tacı ile Brasilia Katedrali, Dışişleri Bakanlığı’na ev sahipliği yapan Palacio dos Arcos , sıradışı tasarımı ile Brezilya yerli sanat eserlerinin sergilendiği eşsiz koleksiyona sahip denilebilecek Yerli halklar müzesi, Dom Bosco kilisesi görülecek yerler arasındadır.

Paraguay ve Arjantin ile de sınırı olan ve bu 3 ülkeye ait ortak bölgedeki Iguasu şelalerinden ismini alan Brezilya’nın en büyük 7. Şehri Iguasu’dur. Gezilecek yerler arasında şehre ismini veren Iguasu şelaleleri, kuş parkı ve elektrik üretim tesisi sayılabilir.

Dillere destan güzelliği, bembeyaz kumlu uzun plajları, nefes kesen doğası, karnavalı ile Rio de Janerio Brezilya’nın en büyük 2.şehridir. Şehrin en yüksek noktası Corcovado dağı ve Rio’nun simgesi kurtarıcı İsa heykeli , ormana açılan yürüyüş yolları , minik göleti ve görkemli kalesi ile Enrique Lage parkı , botanik bahçeleri, Rio ve Arjantin’in doyumsuz manzarasını seyredebileceğiniz Pao de Açucar –Kesmeşeker dağı, 4 km uzunluğundaki Rio’nun en ünlü plajı Copacabana , dünyanın en büyük futbol stadyumu Maracana Stadyumu, Tijuca ormanı, İmparatorluk sarayı, Candelaria kilisesi, güzel sanatlar müzesi Rio’nun gezilecek ve görülecek yerlerindendir. Seyahatinizi Rio karnavalı dönemine denk getirmeniz sizlere sınırsız eğlence imkanı tanıyacaktır.

Dünya’nın en büyük 9.kenti , Güney Amerika’nın en büyük şehri Sao Paulo’dur. Şehrin gezilip görülecek yerleri arasında Banespa Skyscraper, Igreja de Sao Francisco de Asis , Theatro Municipal, İbirapuera Park, Edificio Copan, Jardim Zoologico, Luz meydanı ve müzeleri, Sao Paulo katedrali sayılabilir.

Amazon bölgesinin giriş kapısı Belem Brezilya’nın kuzeyindeki Para eyaletinin başkentidir. Portekiz sömürge mimarisini korumuş olan şehrin kiliseleri, özel mülkleri ve 17.yy dan kalma Forte do Castelo kalesi , Belem Sanat müzesi, Rodrigues Alves botanik bahçesi, Batista Campos meydanı, Casa dos Onze Janelas, Mercado ver-o-Peso, Mercado ver-o-Rio, complexo Feliz Lusitania gezilecek ve görülecek yerler arasındadır.

Geleneksel tarihi ile modern tarafını başarılı bir şekilde dengeleyen Salvador Brezilya’nın en büyük 3.şehridir. Sömürge mimarisi, müzeleri, restoranları ve sıcak atmosferi ile Salvador çok çekicidir. Her köşesi buram buram tarih kokan Salvador’un hükümet ve kent merkezi Pelourinho meydanı , Abelorda Rodrigues müzesi, Sao Francisco kilisesi ve manastırı, Frades adası, Lacerda asansörü, Piata plajı , Salvador plajı, Boa Viagem plajı gezilecek yerlerindendir.  Güney Amerika turları için tıklayınız  @egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73