13.07.2016 Çarşamba |

Beyrut’a Gitmek için Harika Sebeplerimiz Var

Öncelikle Beyrut’un haritadaki yerini anlamamız için şöyle tarif edebiliriz, Adana’dan dümdüz aşağı doğru inerseniz Beyrut’u bulacaksınız, bu demek oluyor ki Beyrut bir Akdeniz şehri.

 Yani plajları harika, denize girmek istiyorsanız rahatlıkla gidebilirsiniz. Dalmak istiyorsanız dalabilir veya sadece balık yemek istiyorsanız en tazesini burada bulabilirsiniz.   Sanat görmek istiyorsanız Beyrut tam da bunun yeri, öncelikle The Surcock Müzesi modern sanat merkezleri diyebiliriz 4 katlı ve gidilip gezilmesi gereken bir müze. Şehrin her yerinde mükemmel grafitiler göreceksiniz ünlü sanatçı Yazan Halwani tarafından yapılıyor (internetten takip edebilirsiniz eserlerini). Fotoğrafla uğraşan misafirlerimiz için dağları, denizleri, oryantel dokusu ve bir okadar da modern yapısı ile şehir eşsiz bir yer.

 

 Özellikle yaz aylarında sürekli bir müzik festivali yapılıyor olduğunu göreceksiniz, gece hayatını da gördükten sonra Beyrutluların eğlence hayatının ne kadar renkli olduğunu anlayacaksınız. Eğer daha yerel bir şeyler görmek isterseniz sokaklarda biraz dolaşmanız yetecek çünkü özellikle yaz ayları boyunca Beyrutluların evlenme mevsimi olduğunu göreceksiniz ve gerçekten eğlenmeyi biliyorlar.

 

 Yemekleri bizim Hatay mutfağımıza benziyor ama size ağır gelecekse dünya mutfağının her çeşidini şehirde rahatlıkla bulabileceksiniz.

 

 Yerel halkla arkadaş olmak isterseniz emin olun hiç zorlanmayacaksınız herkesle hemen iletişime geçebilirsiniz fakat hazırlıklı olmanız gereken şey size ancak çok yakınlarınızın soracağı türden birçok soruyu arka arkaya sormaya başlayabiliyor olmaları. Geziniz sonunda birçok arkadaş edinmiş olarak dönerseniz buna şaşırmayın.

Beyrut turları için tıklayınız.   

 

 @egzotiktatil

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73