28.01.2014 Salı |

Benelux Turu

Avrupa’nın bugünkü kültürel seviyesine gelmesinde üç komşu Avrupa ülkesi Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’un oluşturduğu Benelux bölgesinin etkisi yadsınamayacak kadar büyük. Ki Avrupa’nın başkenti olarak bildiğimiz Brüksel şehri de bu bölge içerisinde yer alıyor.

Ortak bir geçmişi paylaşmış olan bu üç ülkenin uğradıkları küçük değişimlere rağmen gerek yaşam şekillerinde gerek şehir, cadde ve sokaklarında benzerlikler oldukça sık görülüyor. Bölgenin tarih kokan şehirleri su kanalları, tarihi evleri, şato ve kaleleriyle bize açık hava müzelerini anımsatıyor. Bölgedeki tarihi mimariye karşın teknolojik ve kültürel yönden kendini oldukça geliştirmiş refah düzeyi yüksek bir halk kendini gösteriyor. Yaşamın düzenli ve ulaşımın kolay olmasının yararı da en çok turizm sektöründe görülüyor. Düzenli ve hızlı ulaşım yolları sayesinde kısa süreli tatillerde dahi birçok şehir görme imkanı yakalamak birçok turist için ilgi çekici oluyor. Bunun yanında şehrin her yerinde bulabileceğiniz kiralık bisikletçiler, bisiklet parkurları ve şehir parkları sayesinde bisikletle yapılabilecek şehir turları sadece yerel halk değil turistler için de oldukça kolay. Her Avrupa şehrinde olduğu gibi Benelux seyahati boyunca gezilecek Brüksel, Amsterdam, Lüksemburg gibi şehirlerde de bisiklet gezileri çok popüler ve güvenli ki halk bazen neredeyse öncelik yayalara değil de bisikletlilereymiş gibi davranabiliyor. Kanallar boyunca cetvelle çizilmişçesine uzanan sevimli sokaklardan bisikletle geçmekse oldukça etkileyici ve rahatlatıcı oluyor. Meydanlarsa bu sakin kanal bölgelerine kıyasla çok daha hareketli. Alışveriş için güzel bir seçim olabilecek bu meydanlarda hem yöresel mağazalar hem de ünlü Avrupa markalarını bulmak mümkün. Meydanlarda çok sık olarak küçük kafelere rastlanıyor. Genellikle açık alanları bulunan bu kafelerde otururken turistler mimariyi inceleme ve güzel fotoğraflar yakalama şansı buluyor. Üç ülke halkı da eğlenmeyi gerçekten biliyor ve turistlerine bu konuda güzel fırsatlar sunuyor. Özellikle Amsterdam denildiğinde birçok kişinin aklına ilk gelen hareketli gece hayatı. Hareketli gece hayatının yanında ise kaliteli yemek yenilebilecek ve bir şeyler içilebilecek daha sakin ve şık restoranlar da sadece Amsterdam da değil tüm Benelux şehirlerinde ziyaretçilerini bekliyor.

Ülkemizdeki İstanbul gibi büyük şehirler ile kıyaslandığında çok daha küçük ve sakin şehirler olarak görülmesine rağmen gelen turistlere sunduğu çeşitli imkanlarla zamanlarını dolu dolu geçirmelerini sağlayan bu Avrupa şehirlerini ziyaret etmek, kısa bir sürede birçok şehri hatta birçok ülkeyi görme şansı yakalamak ise seyahat meraklılarının hayır diyemeyecekleri bir teklif oluyor. Ki düzenlediğimiz transferler, konaklamalar dahil bu Benelux turlarına neredeyse sadece uçak bileti fiyatlarıyla katılmanız mümkün! Programlarımız Türk Havayollarının tarifeli seferleriyle düzenlenmiştir ve tüm yıl boyunca gerçekleştirilecektir.  Tüm Benelux turlarını listele >

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73