23.12.2015 Çarşamba |

Belgrad Turu için İpuçları

Balkan Turlarımız veya kişiye özel hazırladığımız turlar ile Belgrad’a gidebilirsiniz. Size vereceğimiz ipuçları ile emin olun şahane bir Belgrad tatili geçirebilirsiniz.
 

Sırbistan’ın başkenti ve Balkan turlarımızın incisi ve Osmanlı’nın gözbebeği Belgrad. Gitmişken tadını çıkarmanın yolları ile karşınızdayız.

-Öncelikle şehrin her yerinde PEKARA yazan yerler göreceksiniz, oralar aynı bizim ülkemizdeki pastaneler gibidir. Kahvaltınız için buraları denemenizi tavsiye ederiz. (Bizim favorimiz peynirli dereotlu muffin ve ‘Sarayevo Burek’ olarak telafüz ettikleri Boşnak böreği.)

-Belgrad’da taksiler aşırı ucuz bu sebeple üzerinde Pink yazan taksilere istediğiniz kadar binebilirsiniz.

-Belgrad’da alışveriş yapacağınız, trafiğe kapalı caddeleri olan Knez Mihova Caddesini gezebilirsiniz ve turizm information ofisten Belgrad’ın bir haritasını edinebilirsiniz. (ofis Max Mara ‘ya çok yakın).

-Şehri tam olarak 2’ye bölen bir nehir var adı Sava Nehri (Tuna nehrinin devamı). Belgrad’ın gün batımını izlemek için kesinlikle Kale Meydana gitmenizi öneririm. Hem nehir hem şehir manzarası muhteşemdir.

-Eski-belgrad (stari grad) olarak geçiyor ve görülmeye değer herşey orada fakat yeni Belgrad kısmında büyük AVM’ler var onlara uğramadan gelmemenizi tavsiye ederim. Fiyatlar çok uygun. Adı USCE shopping center. Avm’nin sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.http://www.usceshoppingcenter.com/

-Akşam yemeği için gidebileceğiniz en iyi restaurant Tri Şeşira’dır (3 şapka anlamına gelir). Fiyatlar çok uygun, otantik atmosfer ve yerel Yugoslav müziği (eski Osmanlı ezgilerini duyacaksınız). Aynı sokaktaki diğer restoranları da denemenizi öneririm. SkadarskaCaddesi 29 numara. http://trisesira.rs/en/

- Gitmişken kesinlikle Nicola Tesla müzesine uğramalısınız. Gitmeden önce Nicola Tesla’nın kim olduğuna dair ufak bir yazı okumanızı öneririz. İnteraktif müze uygulamasını burada bizzat deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca hazır müzeye gelmişken hatıra defterine bir şeyler yazmayı unutmayınız.

-Tito’yu merak edenler için evine ve bahçesine bir yolculuk yapabilirsiniz.

-Şehrin her yerinde casinolar ile karşılaşacaksınız. Belgrad gece hayatı renkli ve ucuz, Nehrin kenarındaki yüzen discolaragidebilirsiniz. Kimse sizi rahatsız etmeyecektir.

-Akıllı telefonunuza lütfen BELGRADE TALKING application’ı nı ücretsiz indirin. Gittiğiniz yerin neresi olduğunu hem sesli anlatıyor hem de resimlerle gösteriyor. Çok rahat edeceksiniz.

-Parlamento binasının önünden 2 katlı kırmızı Şehir gezisi otobüsleri kalkıyor 5 EUR vererek şehirde bir tur atabilirsiniz.

@egzotiktatil

  Belgrad Turlarımızı İncelemek için Tıklayınız.
     

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73