04.07.2013 Perşembe |

Baltık Denizi’nin Kızı Helsinki Şehri

Helsinki Finlandiya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Finlandiya körfesi’nin kıyısında konumlanmıştır. Bu şehir ‘’Baltık denizinin kızı’’ olarak isimlendirilir.

İstanbul’dan direk uçuş ile Helsinki’ye yaklaşık 3,5 saatte gidebilirsiniz. Finlandiya Avrupa birliğine üye olduğundan Schengen vizesi gerekmektedir.

Helsinki şehri’nin coğrafi konumundan dolayı kış ayları çok soğuk geçtiğinden Mayıs- Eylül arasındaki zaman diliminde şehri rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz

Kültürel bir şehir olan Helsinki’de her konu ile ilgili bir müze gezebilirsiniz.

Helsinki’de mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Senato Meydanı, Helsinki Ulusal müzesi ,Klasik Güzel Sanatlar Kiazma Müzesi, Eski kablo fabrikası içinde yer alan Tiyatro müzesi gelmektedir.

Geleneksel Türk Hamamına benzeyen Fin Hamamı’da gidince uğramanız gereken yerler arasındadır.

Şehrin dinamik bir gece hayatı vardır. Bunun sebebi ise gecelerin, gündüz zaman diliminden daha uzun olmasıdır. Bir çok cafe bar alternatiflerinin içinde mutlaka kendinize uygun olanı bulabilir ve doyasıya eğlenebilirsiniz.

Bir gece içerisinden birçok bar gezebilir hepsinde ayrı ayrı eğlenebilirsiniz. Çünkü tüm eğlence hayatı şehir merkezinde bulunan birkaç cadde üzerinde ve tren istasyonu civarında konumlanmıştır.

Helsinki şehri, bir çok farklı ülkeden insanların yaşadığı bir şehir. Bu sebeple çok renkliyemek kültüründen bahsedebiliriz. Her caddede farklı bir etnik restoran bulabilirsiniz. Meşhur Vodka ve likörünün mutlaka tadına bakmalısınız.

Bu güzel şehri keşfetmenin zamanı geldiğini düşüyorsanız, Egzotik Tatil’in sizin için hazırladığı seyahat paketlerini inceleyebilir, Size uygun bir zaman dilimi için hemen rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.  Egzotik Tatil Her Renk Tatil…

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73