13.05.2015 Çarşamba |

Bali’yi Birlikte Keşfedelim

Bali’de yerel halk gelirini eskiden tarım ile kazansa da turizmin gelişmesi ile Bali ada halkının %80 geliri turizmden oluşmaya başladı. Güler yüzlü Bali Halkı hala halı işler gibi pirinç tarlalarını teras teras işlemektedir ve birer doğa harikası olarak gittiğinizde karşınıza çıkacaktır.
 

Endonezya adalardan oluşan bir ülkedir ve Bali’de Endonezya’ya bağlı bir adadır. Endonezya geneli Müslüman olan bir ülke olmasına rağmen Bali adasının %90’nı Hindu’dur. Bali’de yerel halk gelirini eskiden tarım ile kazansa da turizmin gelişmesi ile Bali ada halkının %80 geliri turizmden oluşmaya başladı. Güler yüzlü Bali Halkı hala halı işler gibi pirinç tarlalarını teras teras işlemektedir ve birer doğa harikası olarak gittiğinizde karşınıza çıkacaktır.

Bali Adasına gittiğinizde turistik yerlerden Nusa Dua, Kuta, Seminyak, Ubud ve Jimbaran’da kalabilirsiniz. Bali yerel halkın gülümsemeleri arasında keşfe çıkacağınız harika bir adadır.

Bali’ye ne zaman gidilir? : Bali konum olarak ekvatorun 8 derece güneyinde olduğu için aslında 12 ay boyunca her mevsimde ve bütün sene gidilebilir. Fakat aynı zamanda yağmur alan deniz kıyısı ve ormanlarla kaplı bir ada olduğu için yağmura yakalanmak istemeyen misafirlerimize Mayıs-Eylül arasını tavsiye ediyoruz. Sıcaklık düşmediği sürece yağmurdan rahatsız olamayan misafirlerimiz 12 ay boyunca Bali’de mutlu olabilirler.

Bali’de ne yapılır? : Bali’de Tapınaklar gezilir, Bali yerel dans gösterileri izlenir, Bali sörf için harikadır(denizi dalgalıdır), dünyanın en nadir yapılan ve en pahalı kahvesi Luwak denenebilir, Maymun ormanları ve şelaleleri, Bali’de ki köylerde yapılan el sanatları görülmeden gelinmemelidir, Bali’de masaj yaptırılabilir, Bali’de alışveriş yapılır, ucuzdur, Bali gece hayatı harikadır, Bali’de dalış yapılabilir, Bali balayı çiftlerimiz için harika bir seçenektir. Ayrıca evlilik seremonisi ve balayı sürprizleri için bizlere danışabilirsiniz.

Bali’de nerede yenir? : Öncelikle Bali mutfağı baharatlı ve deniz mahsulleri üzerinedir. Gitmişken sahillerde kurulan masalarda deniz mahsulleri barbeküsü yiyebilirsiniz. Bizim meyhane pilavımıza benzeyen değişik baharatlarla yaptıkları ‘Nasi goreng’ tadılabilir. Fakat turistik bir yer olduğu için korkmanıza gerek yok Fransız mutfağından, İtalyan mutfağına ve hatta Fastfooda kadar Bali’de her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca gitmişken tropik meyveleri denemeden gelmemenizi öneririz.

Bali’de nerede kalınır? : Öncelikle Bali’de konaklama bizim ülkemize göre çok daha ucuzdur, bu sebeple gitmişken harika 5 yıldızlı otellerde konaklayabilirsiniz. Nusa Dua hem lüks hemde uygun otellerin bulunduğu bir yerdir. Jimbaran, Seminyak ve Ubud’da fiyatlar yükselmektedir. Fakat Bali’ye gitmişken Ubud’da en azından 2 gece konaklamadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Ekonomik otellerde kalmak isteyen genç misafirlerimiz Kuta bölgesine gitmelidir çünkü sörfçüler buraya geldiği için hem ucuz konaklama hem de bol eğlence geceleri ile karşılaşacaklardır. Favori otellerimiz kısmına gelirsek Türklerin tercih edip en çok gittiği otel Nusa Dua’da  Ayodya Oteldir ve Ubud’da ise Maya Ubud Otel’dir.

Bali ile ilgili sormak istediğiniz her konuda seyahat danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır.

Tüm Bali turlarını listele >

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73