26.06.2015 Cuma |

Bali Adası Hava Durumu ve İklimi

Bali turlarımıza gitmeden önce okumanızın yararlı olacağı içerikler eklemeye devam etmekteyiz. Bali’ye ne zaman gidilir? Bali tatilimizi ne zaman yapmalıyız? Bali Balayı için uygun mudur? Diyorsanız yazımızı okumaya devam edin…
 

Harika bir Uzakdoğu turu için Bali’yi tercih eden misafirlerimize rehber olması açısından Bali hava durumu ve Bali iklimi ile ilgili bir bilgilendirme yazısı yazmak istedik. Bali turlarımızdan birine adınızı yazdırmadan önce öncelikle Bali’ye sadece deniz kum güneş üçlüsünü yaşamak için gitmeyebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Bali kültür turu da yapabileceğiniz 12 ay yapılacaklar listesi bitmeyen Uzakdoğu’nun ve Endonezya’nın harika bir şehri ve adasıdır. Bali gece hayatı, Bali dansçıları, Bali otelleri ve Bali mutfağı sizi 12 ay kendine çekebilir.

Tropikal iklim söz konusu olduğu için Bali adasında öncelikle yılın 12 ayı aslında hava sıcaktır fakat yağmur yağarken denize girmek istemeyebileceğinizi düşünerek Bali’yi kuru sezon ve yağmurlu sezon olarak 2 ye ayırdık. Bali’de Nisan ve Eylül arası kuzu sezondur. Bali’nin en çok ziyaretçi aldığı zamanlar bu zamanlardır. Türkiye’de Balayı çiftlerimiz genelde yaz aylarında evlendikleri için Balayı için Uzakdoğu’da gidilebilecek iklimi en güzel yerlerden biri Bali’dir. Çok nadir de olsa kuru sezonda kısa süreli yağmurlar yağdığı da olabilir. Emin olun kuru sezonda yağmur yağarsa buna yerliler bile şaşıracaktır. Ekim ve Mart arası tipik yağışlı sezondur. Bali daha sessizdir bu dönemde.

Bali’de ortalama yıl boyu sıcaklık 30 derece civarındadır ve nemlidir. Genellikle yıl boyu aslında Bali gidilebilir bir yerdir. Yağmurlar bile Bali severler için keyiflidir. Yılbaşı zamanı ayrıca Bali için yoğun ve yüksek sezondur. Yağmurlu dönem olmasına rağmen hala denize girilebilir olabilir ve Bali sizi şaşırtabilir.

Bali’de geceleri hava sıcaklığı nemden dolayı çok da düşmez. Kıyafetleriniz ise ister şort ve tişört olsun hemen hemen hiçbir restoranda resmi giyinme şartı yoktur. Tropik bir iklim olduğu için Bali’de güneş kremi kullanmanızı da öneririz.

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73