13.04.2016 Çarşamba |

Balayı İpuçları

Bugün size balayınızı daha unutulmaz hale getirmenin yollarından bahsedeceğiz. Öncelikle turizm dünyasında otelinize veya uçağınıza yaptıracağınız bütün iyileştirmeler veya bir üst seviyeye geçeceğiniz değişiklikler için İngilizce olan “upgrade” kelimesini kullanırız.
 

Otelinizde yaptırabileceğiniz upgradeler için;

 Öncelikle eğer egzotiktatil ile bir balayına gidiyorsanız emin olun biz bunu otele bildirmişizdir. Ama sonuçta yapılan değişiklikler oteldeki ön büro görevlisinin dikkati ile olmaktadır. Bu sebeple otele vardığınızda balayı çifti olduğunuzu heyecan ile bildirmenizi tavsiye ediyoruz. Ön büro departmanı unutmuş bile olsa sizin heyecanınız onlara son anda hatırlamış bile olsalar bu durumu düzeltme isteği oluşturacaktır.

 

 Normalde otel girişleri her zaman saat 14’te olur ama siz saat 15’te odaya girmeyi göze alırsanız, zaten giriş yapmış misafirler olursa size geriye kalan bir üst seviyedeki odayı vermeleri ihtimalini oluşturacaktır. Unutmayın otelin sizin için yaptığı upgrade’in onlara hiçbir maliyeti yoktur.

 

 Ne istediğinizi onlara göstermeniz her zaman işe yarayacaktır, ön büro sorumlusuna keşke odamız okyanus manzaralı olsa demeniz size bir şey kaybettirmeyecektir ama onlar için size bir jest yapma fırsatı doğuracaktır, şansınızı denemenizde yarar var.

 

 Eğer bir otele sezonun en kalabalık zamanında gidiyorsanız size yapılacak olan balayı jestlerinin bazılarının olmama ihtimalini göze almalısınız, mesela Bali’ye temmuz yerine haziranda giderseniz otelin sizin odalarınızı upgrade etme ihtimali çok fazla yüksek olacaktır.

 

 Bilindik bir otelin yeni açılmış bir şubesinde kalmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü yeni açılan şubelerde müşteri memnuniyetini oturtmak otel çalışanları için önemli olacaktır, odanızı daha güzel süslemeleri veya size bir romantik akşam yemeği hediye etmeleri veya odanızı upgrade etmeleri kaçınılmaz olabilir.

 

 Bilindik bir otele gitmeye karar verdiyseniz gitmeden önce o otelin üye kartını almanızı tavsiye ederiz. Böylece otelde ücretsiz internetten özel ilgiye kadar bir çok avantajınız olabilecektir.

 

 Otele vardığınızda sizden balayı çifti olduğunuzu kanıtlamanızı isteyebilirler. Bunun için evlilik cüzdanınızı veya fotokopisini yanında bulundurmanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Böylece otel çalışanlarının aklında soru işareti kalmayacaklardır ve kayıtlarına bu bilgiyi ekleyebileceklerdir.

 

 Uçağınız için yaptırabileceğiniz uprgrade’ler;

 Öncelikle egzotiktatil ile gittiğiniz bir tatilde uçak şirketinize sizin balayı çifti olduğunuz zaten söylenmiş olacaktır. Havada size ikram edilecek bir balayı pastası bazen kaçınılmaz olabilir. Ama oturduğunuz koltuğun daha iyi olabilmesi için bagaj teslim sırasında bilet personeline balayı çifti olduğunuzu acil çıkış kapısına veya daha önlerde bir koltuğa geçip geçemeyeceğinizi sorabilirsiniz. Nazikçe sormanızın size kaybettireceği hiç bir şey olmayacaktır bu sebeple denemeye değer olduğunu bilmelisiniz.

 

 Eğer mil biriktirdiyseniz işte size kullanmak için bir fırsat veya balayınız için biraz daha fazla ücret ödeyip koltuklarınızı Fist Class’ a çevirmeniz harika olabilir.

 

 Genelde cumartesi akşamı çıkmanızı tavsiye ederiz, çünkü iş için uçup first class’ta yolculuk yapan yolcular genelde cumartesi akşamları yola çıkmazlar ve bu sebeple sizi first class’a geçirmeleri daha büyük bir ihtimal olabilir.

 

 Yola çıkarken iyi giyinmenizi tavsiye ediyoruz çünkü sizi first class’a geçirme ihtimallerine karşı, o bölümde oturan yolculara uygun olup olmadığınıza bakıyor olacaktır hostesler veya bilet personeli, bu sebeple yola çıkarken güzel giyinmeyi unutmayın.

 

 Araba ve restoran için uprgade;

 Arabanızı eğer daha erken kiralarsanız son anda ellerinde uygun ücretli araba kalmayan rent a car şirketinden daha ucuza araba kiralamış olursunuz ve Restoran da rezervasyon yaptırdığınızda lütfen balayı çifti olduğunuzu söyleyin, güzel ikramları ücretsiz tatma imkanı kimin hoşuna gitmez ki.

 

 Egzotiktatil ekibi olarak sizin için derlediğimiz bu balayı yazımızı umarım beğenmişsinizdir, her türlü soru ve öneriniz için bizi arayabilirsiniz.

 

 @egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73