21.03.2016 Pazartesi |

Avusturalya’nın en büyük ve en harika şehri Sidney

Bir haftalık Sidney gezinizi öncelikle sadece uçak, otel ve transfer olarak ayarlıyoruz. Uçağınız direk uçuş olmayacaktır, aktarmalı bir şekilde Singapur Hava Yolları ve Emirates Hava Yolları ile yaklaşık 22 saat süren bir uçuş ile Sidney’e varıyoruz.
 

Peki, neden bu kadar uzun süre Sidney’de vakit geçirmeliyiz derseniz, bizim gittiğimizde keşfedip yaptığımız aktiviteleri sıralayacağız. @Egzotiktatil ekibi olarak herkesin farklı zevkleri olduğunu da düşünürseniz emin olun sonunda 1 hafta içerisinde yaklaşık 50 adet aktivite yapıp döndüğümüzü göreceksiniz. 

-Öncelikle Sidney dediğimizde aklınıza gelen ilk yapı Sidney Opera House’dır. Elbette ki orayı görmeniz veya yanına gitmenize gerekecektir fakat Opera binasını görmenin en güzel yanı bizdeki boğaz turları gibi olan turlara katılıp deniz tarafından görmenizdir. Sidney’in simgesi olan bu binayı ve liman köprüsünü feribottan rahatça görebileceksiniz. 

-Okyanus kısmında bir yürüyüş yapmanızı tavsiye ederiz yaklaşık 6 km olan bu sahil boyunca birçok cafe de oturup kahvenizi içip sahilden okyanusu seyredebilirsiniz. Biz tatlılarına bayıldık, özellikle en çok övündükleri şey, çiftçilerden sofranıza gelen taze ürünleri ve pastanızın üzerindeki çileğin tadının bile ne kadar lezzetli olduğunu gördüğünüz de sizde oturduğunuz her cafe’de bir şeyler denemek isteyeceksiniz. Cesur olabilirsiniz bizim damak tadımıza çok da aykırı bir yemek tarzları yok.

-Sidney bir liman kenti ve ışıklandırmayı gayet iyi bildiklerine emin olabilirsiniz, ayrıca her türlü kutlamada hemen havai fişek atmaya başlıyorlar, hemen her hafta sonu bu manzarayı izleyebilirsiniz.

-Dalış yapan misafirlerimize bir müjde verelim, normalde dalış yapmak için öncelikle tekne ile dalış yapılacak noktaya gidilmelidir ama Manly sahilinde bu şekilde olmayacak, sahilden denize girip dalış yapmanız yeterli olacaktır.

-Gitmişken Avusturalya müzesine gitmeniz gerekiyor, 1827 yılında açılmış müze. Doğal tarih ve antropoloji üzerine olan müzeyi birazcık ilginiz var ise gitmelisiniz, ayrıca Avusturalya’nın da en eski müzesi.

-Sidney’de denize ve deniz canlılarına biraz ilgisi olan herkesin gitmesi gereken en önemli yer Sidney Akvaryum’u diye geçen “Sea Life Sydney Aquarium”, buranın en güzel yanı interaktif olması, kum barlarda denizyıldızlarına dokunabileceğiniz bir yer bile var.

-Madame Tussauds müzesi severler için bir de Sidney’dekini görün diyoruz, Nicole Kidman ile bir fotoğraf çekilip, Audrey Hepburn ile çaylarınızı yudumlayabilirsiniz.

-Blachbutt Reserve’e gitmek zorundasınız, burası elbette ki Avusturalya’nın en büyük doğal yaşam parkı olmayabilir ama küçük olduğu için çok daha avantajlı. Sebebi ise bebek koalalar ile vakit geçirip onlara sarılabilmeniz. J

-Sidney’de hayvanat bahçesine gitmek isterseniz en iyi seçim Taronga Hayvanat bahçesidir. Kanguru veya koaladan tutun zürafaya kadar birçok hayvanı burada görebilirsiniz.

-Kraliçe Viktoria binasına kesinlikle uğramalısınız, burası mimari açıdan bir rüya ama 1800’lerden kalma bu mükemmel binayı görmek size çekici gelmiyorsa, ozaman buranın günümüzde alışveriş merkezi olarak kullanıldığını söylemeden edemeyeceğim. Ayrıca buranın en sevdiğimiz yanı çay salonu, çay salonunda İngiliz kraliyet ailesi üyesi olduğunuzu hissettirecek mükemmel porselen takımlar ile çayınızı içip harika pastalar yiyebilirsiniz.

-Avusturalyalılar taze meyve ve sebzeleri ile övünmelerinin bir sebebi olduğunu söylüyor, sizde bunu görmek isterseniz alışveriş yapabileceğiniz yerler, haymarket, eveleign farmer market’e gidebilirsiniz. Eğer 2. El vintage şeyler hoşunuza gidiyorsa,  plaklar, kostümler, şallar, hediyel,k eşyalar veya minik süsler işte bu durumda Paddington Market’e gitmelisiniz.

-Hazır oraya gitmişken Gelibolu’da sonsuz uykularını uyuyan Anzak askerleri için yapılan hatıra merdivenlerini de görebilirsiniz, Çanakkale’den onların selamlarını götürebilirsiniz.

-Tabi ki gitmişken Sidney Plajlarını da görmeden, okyanus da yüzmeden dönmemelisiniz. Ayrıca yılbaşına sahilde güneşlenerek girmenin de güzel olduğunu hatırlatmakta yarar var.

-Amfi tiyatrosundan, operasına, açık hava sinemasından, hayalet evine, atv safariden, rüzgar sörfüne, peynir dükkanlarından, üzüm bağlarına, sörften, yerli halk olan Aborjinlerin gösterilerine, şeker yapım kursundan çay evlerine kadar Sidney’de yapılacak gerçekten çok şey var.

Kişiye Özel Sidney Turlarımız için Tıklayınız.  

@egzotiktatil

 

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73