19.10.2016 Çarşamba |

Avrupa Üçgeninde 5 Ülke Turları

Gemi turları ile yapılan çok ülke çok şehir gezisini karadan da yapabileceğinizi biliyormuydunuz? O zaman sizi 7 gece 8 günlük bir periyodda gezdireceğimiz 5 ülke turlarımıza katılmaya davet ediyoruz.

Tarihi kent merkezi ve günümüze dek ayakta kalan yapıları ile açık hava müzesini andıran Fransa’nın büyüleyici kenti gece hayatı ile son derece dinamik Strasbourg ile Avrupa turumuza başlıyoruz.Strasbourg’un şehir merkezi Grand İle’de yeralan  Notre Dame Katedrali ve içerisinde yeralan Astronomik Saat, geç dönem Gotik mimarinin en güzel eserlerinden birisi Kammerzel Evi, 1681 de inşa edilen Rohan Sarayı, Alsas Müzesi, 16.yy a ait meşhur ahşap evlerin bulunduğu Petit France, doğanın tüm renklerini içinde barındıran Orangerie Parkı gezilecek yerler arasındadır.

Avrupa turunda 2.adresimiz tarih kokan İsviçre’nin en önemli metropolü reformların başladığı yer Cenevre’deyiz.Cenevre’de Gotik tarzda mimarisi ile 855 yıllık St.Pierre Katedrali, Cenevre’nin simgesi Jet d’Eau, Reform Anıtı, Reform Müzesi, saat yapımının doğum yeri olan şehirdeki Patek & Philippe Saat Müzesi, Uluslararası Kızıl Haç Müzesi gezilecek yerlerdir.Kendinizi ve sevdiklerinizi çikolatanın cennetinden çikolata alarak şımartın mutlaka.

Fransız Rivierası’nın başkenti uçsuz bucaksız sahilleri, gösterişli mimarisi , müzeleri ve galerileri ile Nice. Promenade des Anglais caddesi, Belle Epoque, Nice şatosu ve limanı ile Zafer Anıtı Avrupa turumuzdaki 3.durağımız Nice’te görülecek yerler arasındadır. Nice’e gitmişken çevre gezilerinden Cannes & St. Paul De Vence turunu yapmanızı öneriyoruz.Cannes’da meşhur Croisette Caddesi, Film Festivali Sarayı, alışveriş sokakları ve Eski Limanı görülecek yerler arasındadır. Tepe üzerinde kurulu muhteşem bir ortaçağ kale kenti olan St.Paul De Vence  1960’lı yıllar itibariyle Marc Chagall gibi sanatçıları barındırmıştır. Sanat galerileri ve muhteşem çeşmeleri ile sizleri derinden etkileyecektir.

Avrupa’nın en zengin ve gelişmiş şehirlerinden ticaret, kültür, sanat ve moda merkezi ve mutfağı ile öne çıkan  Milano’dayız. Milano gezisinde şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi ‘Castello Sforzesco’ , 19 yy endüstri devrimine damgasını vurmuş olan ‘Galleria’ , Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesi “Duomo”, modanın merkezi olarak bilinen zengin vitrinleri ile  ‘via monte napoleone’ ve ‘via la spiga’ caddeleri gezilecek yerler arasındadır.

Avrupa turunun son durağı Almanya’nın güneyindeki Konstanz Gölü'nün kuzeyindeki muhteşem konumu, harika iklimi ve rüya gibi coğrafyası ile Friedrichshafen’dayız.Şehre hayat veren İsviçre, Avusturya ve Almanya arasında yeralan Bodensee (Konstanz Gölü), havacılık müzesi Dornier , dünyanın en zengin zeplin koleksiyonuna sahip Zeplin Müzesi, Schlosskirche Friedrichshafen’de gezilecek yerlerdendir.

Avrupa Turları için tıklayınız

@egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73