25.11.2015 Çarşamba |

Amsterdam ile İlgili Değişik Bilgiler ve İpuçları

Amsterdam ile ilgili size kısa küçük bilgiler vereceğiz, umarım tatilinizi daha eğlenceli hale getirebiliriz.
 

Öncelikle hepimiz bir tura katılabilir veya bir ülke görmeye gidebilir veya misafirlik tadında bile olsa turist olarak bir bölgeye gidebiliriz. Fakat gittiğiniz yerin tadını çıkarmak için bazı bilgiler gerekir. Amsterdam ile ilgili size kısa küçük bilgiler vereceğiz, umarım tatilinizi daha eğlenceli hale getirebiliriz.

-Öncelikle dünyada Japonya’dan sonra ilk sıcak yemek otomatlarını Amsterdam’da göreceksiniz, direk ısıtıp yemeğinizi otomattan alabiliyorsunuz, adı FEBO diye geçiyor. Hamburger veya kroketlerden denemeden dönmeyin derim.

-Negen Straatjes isminde kocaman bir ikinci el mahallesi var. Haritadan çok kolay bir şekilde bulup oraya gidebilirsiniz. Size şu kadarını söylemek isterim harika bir tişörtü 1 Euro’ya alabilir veya uzun zamandır duvarınıza koymak istediğiniz tabloyu 3 Euro’ya alabilirsiniz.

-İstanbul için Cihangir nasılsa Amsterdam için de Jordaan öyle. Haritanadan Jordaan yazan mahallenin yerini bulun ve bisikletinizle oraya doğru yol alın. En eski kafeler ve en eski binaları burada görebilirsiniz.

-Eğer Nisan 27’de Amsterdam’da olursanız, Kral’ın doğum gününde orada olmuş olursunuz ve koca bir şehir aynı anda nasıl parti yapar bunu görebilirsiniz. Herkes kanalda bot kiralayıp botlarda parti yapıyor olacak, sizde bir botta yerinizi almayı unutmayın.

-Amsterdam’da ulaşım için tek ve en güzel yöntemi kullanmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz, lütfen bir bisiklet kiralayın :)

-Merkez tren istasyonundan Amsterdam- batı ya kanal boyunca botlar ile gidilebilir, harika bir kanal yolculuğu için bot kiralamanıza gerek yok bu yolu kullanmanız yeterli olacak.

Geri kalan tatil günlerinizi zaten heryerde yazan şekilde geçirebilirsiniz, Amsterdam’da gezilecek harika yerler, tadılacak güzel tatlar ve görülecek şahane yerler bulacaksınız.

   Amsterdam Turlarımızı İncelemek için Tıklayınız.
 

@egzotiktatil

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73