05.10.2016 Çarşamba |

Amsterdam; gündüz gibi gece de enerjisi bitmeyen şehir

Eğlence hayatı, tarihi yapıları ve müzeleri ile her kesimden ziyaretçiye hitap eden, her mevsim yaşayan bir şehirdir Amsterdam.

Amsterdam turunda Amsterdam’da gezilecek yerlerin en başında her yıl dünyadan sayısız turist ağırlayan özgürlükler şehrinin en ünlü eğlence merkezi “ Red Light District “ gelir.

Yapımına 17.yy ın ortasında başlanmış günümüzde Hollanda Kraliyet ailesi tarafından resmi törenler için kullanılan Dam Meydanı’nın en görkemli yapısı “Kraliyet Sarayı” yine Amsterdam turunda görülecek yerler arasında liste başındadır.

“ Dam Meydanı” meydandaki yapıları, yaz aylarında kurulan lunaparkı ile yine görmeden dönemeyeceğniz şehrin merkezidir. Kraliyet Sarayı, Ulusal Anıt, Madame Tussauds Müzesi, Niewue Kerk ve Damrak caddesi meydanda gezilecek birkaç önemli yapı ve adreslerdir.

Girdiğiniz an itibarı ile size huzur ve dinginlik veren çiçeklerin yaydığı kokusu ve rengarenk görüntüsü için “ Bloemenmarkt” yani Çiçek Pazarını gezmeden dönmeyiniz.

Amsterdam gece hayatının bir diğer önemli noktası ise etrafındaki kafe ve barları ile Rembrandt Meydanı’dır.Amsterdam turunda mutlaka uğramanız gereken bir adrestir.

Kardeşi Theo tarafından düzenlenen Van Gogh’un en kapsamlı eserlerinin bulunduğu dünyaca ünlü Van Gogh Müzesine Amsterdam turunda mutlaka vakit ayırmalısınız. Sanatseverler için diğer bir fırsat ise birçok ünlü Hollandalı ressamın eserlerine ev sahipliği yapan, içerisinde 8.000 den fazla eser bulunan Rjiks Müzesi’dir.

Amsterdam turunda gezilecek ve görülecek yerler listesinde Eski Kilise, 2.Dünya Savaşı’nda Nazilerden saklanan Anne Frank ve ailesinin günümüzde müzeye çevrilen evi, Amsterdam Tarih ve Lale Müzeleri, Troppen Müzesi, Tuschinski Tiyatrosu ve daha fazlası.

Amsterdam Turları için tıklayınız

@egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73