11.01.2016 Pazartesi |

Adriyatik Denizinin Yıldızı Budva ve Kotor

Balkanlarda bulunan Karadağ ülkesinin en gözde deniz kenarı şehirleri Budva ve Kotor. Adriyatik denizi kıyısının en eski yerleşim birimidir Budva. Kısaca size oraları tanıtmak isteriz. Budva 2500 yıllık bir geçmişe sahiptir. Kotor da MÖ. 168 yılında Antik Roma döneminden beri tarih sahnesindedir.
 

Budva’ya gitmek için Karadağ’ın başkenti olan Podgorica havalimanına gidiyoruz. Burada transfer aracımızla veya toplu taşıma ile Budva’ya geçiyoruz. Egzotiktatil ekibi olarak bazı yazlarımızı orada geçirdiğimiz doğrudur J

Öncelikle Avrupa’da ki diğer ülkere göre Budva gayet uygun fiyatlıdır. Vizesiz gidebileceğiniz bir yer olmasına rağmen, Euro kullanılmaktadır.

En güzel plajları Becici ve Jaz plajlarıdır.

Günlüğü araba ehliyetiniz ile bile kiralayabileceğiniz 25 EUR’dan motorlar ile her yeri gezebilirsiniz.

Eğer Budva’da kalacaksanız (ki gecelemenizi Budva’da yapmanızı tavsiye ederiz) toplu taşıma ile de Kotor ve Tivat’a ulaşabilirsiniz.  (Tivat’ta da küçük bir havalimanı mevcuttur, zengin Ruslar buraya özel jetleri ile gelebiliyor ve yaz aylarında tarifeli uçuş da koydukları oluyor.)

Budva’nın eski şehir kısmını günümüzde gezdiğimizde eski yapıların hala ayakta olduğunu görebiliyoruz.

Kotor günümüze daha korunaklı olarak gelmiştir. Şehre girdiğinizde orta çağ da olduğunuzu hissedebiliyorsunuz. Şehirdeki binalar 12 yüzyıldan kalma ve her binanın bir hikayesi var. 1355 basamak çıkarak şehrin şahane manzarasını ve bir kilise görebileceğiniz tepesine kesinlikle çıkmanızı tavsiye ediyoruz.

Gece hayatı olarak Budva’yı öneriyoruz. Budva’da ki discolar gayet büyük ve bir çok ünlü DJ gelip performans gösteriyor. Şehirde kumar serbest ve sahiller gece boyunca hiç boş kalmıyor. Budva 24 saat yaşayan bir şehir.

Umarım güzel bir yaz gününde egzotik tatil ile Budva’ya gitme imkanınız olur.

  Budva Turlarımızı İncelemek için Tıklayınız.
 

@egzotiktatil

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73