25.03.2013 Pazartesi |

48 saatte Londra'da ne yapılır?

İlk gün şehri metro ile gezeceğiz, ikinci gün ise sadece yürüyerek.....
 

Londra turundayız ve İlk önce kuzeyden başlayabilirsiniz. Docklands Light Railway (DLR) ile Olimpik Park'a hızlıca göz atabilirsiniz. Ardından Bethnal Green metrosuna binerek şehrin doğusunda güzel bir kahvaltı  etmeye ne dersiniz? Metro istasyonunun hemen çıkışında kahvaltınızı edebileceğiniz nefis iki kafe var... tercih size kalmış... Hangi kafeye oturmaya karar verirseniz verin, mutlaka karnınızı güzelce doyurun çünkü gün boyu bir hayli yorulacağız.

Kahvaltının hemen ardından güney Tower Bridge metrosuna bineceğiz. Thames'den gezinerek St. Paul's Kathedraline doğru keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Millenium Köprüsü ve Tate Modern sanat galerisini de gezebilirsiniz. 

Günü güzel değerlendirebilmek adına en geç saat 2,30'da şehrin batı Covent Garden metrosuna binmiş olmaya gayret edin... biraz eğlence ve biraz alışveriş zamanı... birbirleri kesişen dar sokaklarda biraz dükkanları gezdikten sonra Leicester Meydanında bir mola verip, güzel kafelerden birinde, hem Londra yaşamanı gözlemleyip hemde sıcak güzel kahvenizi yudumlamanızı öneririz. Londra'da en güzel alışveriş yapabileceğiz caddelerden bazıları Oxfort Street, Bond Street, Regent Street, Carnaby Street, King's Road. 

Akşam saatlerine doğru güzel tiyatro performası ve akşam yemeği yiyerek günü İngilizlerce ünlü bir pub'da son verebilirsiniz....

Tüm Londra turlarını listele >

Londra'da ikinci günümüze Kensington Garden ile başlayabiliriz. Londradaysanız güne başlamak için en güzel yerdir. Parkta keyifli, güzel bir yürüyüşün ardından Buckingham Palace'a gidebilirsiniz. Londra'ya kadar gelmişken kraliçenin evini ziyaret etmeden olmaz...

Ardından Trafalgar Meydanına giderek tüm diğer turistler gibi Londra gezi fotograflarınızı burada çekebilirsiniz. Yine Londra'ya kadar gelmişken Big Ben ve Parlemento Binasını görmemezlik olmaz... zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız Londra'da öğle yemeğinizi Westminister'daki The Cinnamon Club'da yiyebilirsiniz. Burası yerel halk tarafından çok ragbet gören bir yerdir...

Westminister Köprüsünden geçtikten sonra London Eye ( Avrupa'da bilinen en yüksek dönme dolap ) gidebilirsiniz. 

Güne keyifli bir ara vermek için Waterloo'daki IMAX sinemalarına gidebilirsiniz... Sonrasında Livebait'da akşam yemeği yiyebilirsiniz. ( Waterloo istasyonunun hemen köşesinde yer alan bir deniz ürünleri restaurantıdır. )

Londra geceleri, gündüzlerine göre çok daha farklıdır. Geceleri Londra sokaklarında vakit geçirerek şehri daha iyi tanımanız mümkün.

İşte 48 saatte bir Londra özeti.... Londra'ya mutlaka bir kez daha gelmek isteyeceksiniz...

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73