26.02.2018 Pazartesi |

2018 Tatil Önerileri

Hayatınızdaki en mutlu, huzurlu ve sağlıklı hissettiğiniz anların genellikle olduğunuz yerlerden, bulunduğunuz durumlardan sıyrılıp, çıktığınız seyahatler, birbirinden farklı yolculuklar olduğunu göreceksiniz. Zira hayat, yaptığımız yolculukların toplamıdır bir yerde, ciddi anlamda yaşadığımızı tinsel olarak derinden hissettiğimiz anlar, sorumluluklarımızın bir nebze olsun uzağında olduğumuz özel - serbest zamanlar; tatillerdir. Ekseriyet zaman merhumundan şikâyetçiyizdir ve yine onu yeterince kullanamayanların, planlayamayanların serzenişidir aslında bu. Her işin ayrı uzmanlığı olduğu gibi Seyahat Planlama ’da başka bir uzmanlık alanıdır ve uzun yıllar süren tecrübelere dayanır.. Egzotik Tatil olarak bizim bu yoldaki serüvenimiz yirmi yılı aşkındır sürüyor. Sizlere tecrübelerimizle sabit 2018 yılı tatil planı önerileri hazırladık, şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 
Yılbaşı tatilini geride bıraktığımıza göre bu senenin ilk tatil kurgusu 23 Nisan Resmi Bayramı oluyor. 23 Nisan Pazartesi gününe denk geliyor lakin öncesi Cuma gününden birleştirilirse, hafta sonuyla beraber ortaya 4 günlük bir tatil planı ortaya çıkıyor bu kişisel uygunluğunuza göre uzatılıp, esnetilebilir. Peki, 23 Nisanda ne yapılabilir?

Dubai 
Son yıllarda bölgesinin yükselen turizm başkentlerinden birisi olan Dubai, dünyanın da gözdesi ve en modern yapıların yükseldiği cennet bir vahadır. 23 Nisan Özel Dubai Paketimiz Dubai’ e ilişkin tüm merakınızı giderecek cinsten. Nisan’a kadar bekleyemeyecek olanlar içinse ayrıca;  harici olarak hemen hemen her gün de Dubai Turumuz mevcut.

Portekiz 
Avrupa Kıtasının en batısında bulunan ülke, coğrafi ve kültürel açıdan yalıtılmış ve benzersizdir. Derin kültür mirası, ruhu olan ve karakteristik şehirleri, bakir kırsal alanlarıyla mükemmel bir destinasyon. 23 Nisan’ da Portekiz Turlarımızla bu keşfe çıkmaya fazlasıyla değer. 

Nice – Fransa  
Fransız Rivierasının Başkenti ve ülkenin en büyük ikinci turizm cennetidir. Nice – Villefranche Limanı seyahat gemilerinin olmazsa olmaz duraklarından birisidir. Akdeniz kültürüne ait ne varsa bulabileceğiniz özgün bir destinasyon, aynı zamanda müze ve sanat şehri. 23 Nisan’ı Nice Turumuzla değerlendirmek iyi bir alternatif olabilir.


1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü 

1 Mayıs Salı gününe denk geliyor, sizlere birbirinden güzel üç seçenek sunuyoruz, tercih sizlerin..

Prag 
Prag için en güzel yakıştırmalardan birisi şüphesiz ‘’Avrupa’nın Kalbi’dir.’’ Şehirlerin Anası olarak da bilinir Orta Çağ’dan bu zamana kendisini iyi korumuş nadide bir şehirdir. Orta Avrupa’nın en cazip ve romantik şehri, ambiyansı ve sunduğu diğer zenginliklerle; Prag Turu, Orta Avrupa Turu, Slavrupa Turlarıyla 1 Mayıs tatili için oldukça uygun bir seçenek gibi görünüyor.

Londra
Köklü bir geçmişe sahip olan, dünya kültür başkentlerinden birisidir Londra. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ikinci şehridir. Şehir hayatının bundan tam iki bin yıl önce başlaması yine burayı da dünyanın en kozmopolit yeri yapıyor. 1 Mayıs Tatilini değerlendirmek için Londra Turlarımız ziyadesiyle bu ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Paris

Bilindiği üzere dünyanın en romantik ve en çok ziyaret edilen şehridir Paris. Uluslararası üne sahip olmasının nedeni neoklasik dönem özgün uslübu ve ona göre şekillenen moda ve sanattır. Kesinlikle görülmesi gereken destinasyonlardan birisidir. Egzotik Tatil olarak Paris Turları ile oldukça geniş bir seçenek sunuyoruz sizlere. 


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Cumartesi gününe denk düşüyor ve bize de hafta sonunu en güzel şekilde değerlendirmek kalıyor. 

Kıbrıs 
Bayram coşkusundan çokta uzakta kalmamak için yavru vatan Kıbrıs ilk önerimiz. Her mevsim gidilebilen Kıbrıs Mayıs’ta bir başka güzel oluyor. İster rahat bir deniz tatili olarak bakın ister gezilerle hafta sonunuza renk katacak bir farklılık. Akdeniz ikliminin tüm zenginlikleriyle Kıbrıs Turlarımız sizleri bekliyor. 


Şeker Bayramı 
2018 Ramazan Bayramı tatili, Bayramın birinci günü olan 15 Haziran Cuma günüyle başlıyor. Arife günü için herhangi bir tatil durumu şimdilik söz konusu değil ancak çoğu yerde yarım gün çalışılıyor. Ekstra bir program düşünüyorsanız şayet şimdiden izinlerinizi ona göre ayarlamanızda fayda var. Senenin en uzun tatillerinden birisi aynı zamanda hatırlatmakta fayda var. Bizimse sizler için uygun gördüklerimiz şu yönde… 
Avrupa’yı bu bayramda turlarımızla fethedin ve sunulan birçok avantajlı seçeneği fırsata çevirin.! 
•    Elegant Avrupa Turu 
•    Roma Turu 
•    Maxi İtalya Turu 
•    İspanya – Fransa – İtalya Turu 
•    Mega Portekiz ve Endülüs Turu 
Tek seferde birden fazla yerin gezilebildiği bu çoklu tur gezileri sizler için kesinlikle biçilmiş kaftan. Profesyonelce hazırlanmış rotalarda birbirinden güzel destinasyonları görme imkânı bulacaksınız. Şimdiden yerinizi ayırtmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.


Kurban Bayramı 
2018 Kurban Bayramı tatili, yılın en avantajlı tatili olarak karşımıza çıkıyor. 2018 Bayram tatili bu yıl tam 9 gün sürecek. 20 Ağustos Pazartesi Arife günü ve resmi tatil. Bugünden itibaren Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri de bayram günleridir. Hafta sonu ile birleşen Kurban Bayramı, ortaya 9 günlük bir fırsat çıkarıyor. Bir çoğumuz şimdiden Kurban Bayramı tatilini yıllık izinleriyle birleştirme hayalleri kuruyor tabi Egzotik Tatil olarak bizlerde boş durmuyoruz ve sizler için unutulmaz seyahat planları hazırlıyoruz. Şimdi o planları gözden geçirelim…


Bali – Ubud – Singapur Turları 
Tanrıların Adası olarak da bilinen Bali doğal güzellikleri ve ziyaretçilerine sunduğu mükemmel imkanlarıyla tam bir tatil cenneti. Güney Asya turlarının olmazsa olmaz durağıdır Bali ve sahip olduğu zenginliklerden dolayı birçok gezgin için bir çekim, cazibe merkezidir. Singapur ise dünyada az sayıda bulunan şehir devletlerinden birisidir ve tropikal iklimi sebebiyle her mevsim sıcaktır buradan da her zaman ziyaret edilebileceği anlamı çıkıyor.. İsterseniz turlarımıza bir göz atın sonra bunu yeniden konuşalım…
•    Bali Turu 
•    Bali – Ubud Turu 
•    Bali – Singapur Turu 
 

Koh Samui – Bangkok Turları
Tropikal iklimi ve eşsiz doğası ile bilhassa balayı çiftlerin vazgeçilmez durağıdır Koh Samui. Bunun dışında da her yıl sayısız turisti ağırlar. Cennet Adası olarak anılan Koh Samui kendisine takılan bu adı fazlasıyla hak ediyor. Bangkok’sa hem Tayland’ın başkenti hem de dünyada geleneksel ile modernin enteresan bir uyumu olarak görünüyor. 
•    Koh Samui Bangkok Turu 
•    Koh Samui Turu 
•    Koh Samui – Phuket – Singapur 


Mauritius 
Hint Okyanusunun Güneybatısında yer alan bir ada ülkesidir. Hint kültürü ile Afrika kültürünün kaynaştığı bir yer burası varın siz düşünün çeşitliliği… mükemmel doğası, denizi ve tüm gizemiyle keşfedilmeyi bekleyen destinasyonlardandır.. Duymadım, görmedim, bilmiyorum demezsiniz en azından buyrun…
•    Mauritius Turu 
 

Seyşeller 
 Seyşeller Hint Okyanusu’nda yer alan 115’in üzerinde adadan meydana gelen bir ada ülkesidir. Tipik bir Tropik ada ülkesi olan Seyşellerin dünyada seçkin bir turist kitlesi vardır. Bunun birçok sebebi var tabi Hint Okyanusu’nun en nadide ülkesi olmak gibi mesela. Şayet dünyanın insanlardan önceki el değmemiş bakir halini merak ediyorsanız Seyşeller sizin için çok iyi bir deneyim olacak..
•    Seyşeller Turu 


Sri Lanka 
Hint Okyanusunda bulunan, dört tarafı denizlerle çevrili bir Güney Asya ülkesidir. Antik dönem tapınakları, Yağmur Ormanları, rengarenk balıkçı kayıkları, Palmiye ağaçlarıyla örtülü sahilleriyle tam bir doğa efsanesidir Sri Lanka. Hem kültürel zenginlik yönünden kozmopolit bir yapı da olup hem de genel canlı popülasyonu anlamında zengin olması sebebiyle dünyanın en özel yerlerinden. Biraz daha yakından bakmak istemez misiniz ? 
•    Sri Lanka Turu 
•    Sri Lanka – Maldivler Turu 
•    Sri Lanka – Dubai Turu 

Zanzibar 
Tropikal bir adadan bekleyebileceğiniz her şeye fazlasıyla sahip Zanzibar tüm kültürlerin ortak atası olan Afrika Kültürünü unutulmaz deneyimlerle birleştirip, harika bir tropik tatil yapmak isteyenler için bulunmaz fırsatları ve olanca cazibesi ile sizleri bekliyor. Doğu Afrika’nın en zengini olan bu cennet bahçesi ada dünyanın ayrı bir rengi tanınması gereken başka bir yüzüdür.
•    Zanzibar Turu 


Peru 
Güney Amerika’da bulunan Peru, dünyada yaygın olmayan bir çeşitliliğe ve tarihsel mirasa sahiptir. Bunların yanı sıra ekolojik turizm cenneti olarak da öne çıkar. Dünya üzerinde bulunan 32 hava durumunun 30’unun Peru’da gözlemlenebildiğini söylemek mümkün bu da eşi benzeri olmayan bir zenginliğe sebep oluyor. Peru’yu A’dan Z’ye keşfedebileceğiniz şu turlarda biraz gezinin sonra üstüne yeniden konuşalım
•    Peru – Lima – Paracas – Cusco – Puno
•    Peru – Lima – Arequipa – Puno – Cusco Turu 

30 Ağustos Zafer Bayramı 
30 Ağustos Zafer Bayramı, Perşembe gününe karşılık geliyor sizlere de bu tatili en güzel şekilde değerlendirmek kalıyor. 


Hırvatistan 
Hırvatistan Budva’yı daha önce duydunuz mu? Karadağın Miami’si de diyebiliriz. Adriyatik denizinin kıyısında yer alan Budva toplamda on yedi sahili ve zengin tarihi dokusuyla her yıl ziyaretçi akınına uğrayan yerler arasında. Hem deniz hem de kültür tatili yapabileceğiniz küçük ve güzel bir sahil kenti
•    Budva Turu 


Malta 
Güney Avrupa’ da yer alan bir ada devletidir. Avrupa’nın en güney ülkesidir. Sahil kıyılarının güzelliği ve kırmızı kumları ile meşhurdur Malta. Üçü büyük ikisi küçük beş adadan oluşur: Malta, Gozo, Comino, Cominotto ve Filfala’dır. Akdeniz’de ticaretin başladığı günden bu yana birçok medeniyete ev sahipliği yapan bu şirin ülke derin kültürel birikimi ve diğer bilinmezlikleri ile keşfedilmeyi hak ediyor.
•    Malta Turu 


Budapeşte
Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte milattan önce binli yıllara dayanan çok zengin bir tarihe sahiptir. Orta Avrupa’daki en büyük kültür ve sanat şehri olarak bilinir. Çok sayıda da festivale ev sahipliği yapan başkent Budapeşte yılın neredeyse her dönemi ziyaretçi akınına uğrar.. Hazır gitmişken civarı da dolanayım diyenler için daha kapsamlı iki turumuz mevcut..
•    Budapeşte – Viyana Turu
•    Orta Avrupa Turu 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 
29 Ekim, Pazartesi gününe denk geliyor ve hafta sonu ile birleştiği için resmi olarak 3 günlük bir tatil öngörüyoruz şimdilik. Bu zaman aralığını en güzel şekilde doldurabileceğiniz bir takım önerilerimiz var size 
•    Moskova – St. Petersburg Turu 
•    Belgrad Turu 
•    Büyük Balkanlar Turu
•    Viyana – Budapeşte
Cumhuriyet Bayramını şölene dönüştürebileceğiniz birbirinden güzel tur seçenekleri mevcut sitemizde.. bir göz gezdirmeniz de ve erken rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

2018 Resmi Tatillerini en uygun şekilde değerlendirebileceğiniz destinasyonlardan karışık bir gezi dosyası hazırladık sizlere. Şüphesiz önerilerde olmayan daha birçok yer var ki hepsini birden sıralamak mümkün değil. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda da kişiye özel turlarımızla dünyanın hemen hemen her noktasına bizimle güvenle seyahat edebilirsiniz. En güzel ve en özel zamanlarınız olan tatilleriniz hakkında aklınızda bir ışık yakabildiysek ne mutlu bize.. Seyahatler hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her ne varsa bizimle kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. Egzotik Tatil olarak her zaman yardımınıza hazır, paylaşıma da açığız… Görüşmek dileğiyle esen kalın.
@EgzotikTatil 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73