Call Center: 0 212232 87 24
Tur Seçiniz
Ülke Seçiniz
Tur Adı
Kategori Seçiniz

Venedik Turları ve Venedik Festivali


09.10.2012 Salı
... Yorum
Venedik Turları ve Venedik Hakkında Önemli Bilgiler
İtalya'nın en önemli turistik merkezlerinden Venedik'in en önemli yapıları arasında San Marco Bazilikası, Düklük Sarayı, San Zanipolo ve Türk Sarayı bulumaktadır.

Venedik şehri Romaya doğru ilerleyen Gotlardan kaçmakta olan Veneto halkı tarafından bataklık kıyı ve 118 adacık üzerinde 5. yüzyılda kuruldu. İtalya'nın Venedik şehrinin bir denizcilik merkezi olması ve ihtişamını arttırması 10. yüzyıla denk gelmektedir. Venedik'in merkezi San Marco meydanıdır denebilir. Bu meydanın denize bakan kısmını süsleyen aslan ve timsah heykelli iki dev sütun İstanbul'dan getirilmiştir. Avrupada türünün ilk örneği sayılan ve Venedik İmparatorluğunun en büyük tersanesi Castello'da bulunmaktadır.
İtalya'nın en önemli turistik merkezlerinden Venedik'in en önemli yapıları arasında San Marco Bazilikası, Düklük Sarayı, San Zanipolo ve Türk Sarayı bulumaktadır. Venedik, mimarlık açısından bakıldığında eşsiz bir bölge denilebilir. En küçük binalarda bile en usta mimarlalrın imzalarını bulmak mümkün. Giorgione, Tintoretto, Titian, Veronese gibi çok büyük sanatçıların bir çok eseri şehrin çeşitli bölgelerine dağılmış olan sergilerde gezmek mümkün. Hemen hepsi ayrı bir sanat eseri olan Venedik gondolları çok süslü oldukları gerekçesiyle 16. yüzyılda sadeleştirilmiştir. Bu gondollara ev sahipliği yapan Venedikteki kanalların iki yakası toplam 24 köprü ile birbirine bağlanmaktadır. Aralarında Murano, Torcello, Burano, Guidecca, San Michele ve Lido'nun da bulunduğu adalar köprülerle kent merkezine bağlanmaktadır. Özellikle Şubat ayında düzenlenen Venedik Karnavalı ile binlerce turist bölgeye akın etmektedir. Venedik'in en büyük özelliği olan ve gondolların evi sayılan kanallar, aynı zamanda şehirdeki eşsiz mimariyi de tehdit eden en büyük unsur. Kanalları dolduran bu suların binalarda yarattığı erozyonu önlemek için sürekli olarak sağlamlaştırma projeleri yapılıyor bu projeler şehri sağlam tutmak için sürekli yapılacak gibi görünüyor.
Venedik Turları Fiyatları ve detaylı bilgi için tıklayın ->

Venedik Hakkında Kısa Kısa...
Venedik Tarihçesi: Venedik ilk olarak 5. yüzyılda kurulmuştur.
Venedik Nerede? Venedik İtalya'nın kuzey doğu bölgesinde bulunmaktadır.
Venedik Karnavalı Ne Zaman? Venedik karnavalı her yılın şubat ayında yapılmaktadır.

Tüm Tatil Haberlerini Görmek İçin Tıklayınız.

Tüm Tur promosyonlarından haberdar olmak için lütfen e-mail adresinizi bırakınız ->
130 ülkede 5.000 'den fazla özenle seçilmiş destinasyonda özenle seçilmiş otel ve havayolları ile sadece size özel tur seçenekleri. Size özel hazırlayacağımız paketlerde en iyi fiyat garantisi imkanı sunmaktayız. Basit, etkili online rezervasyon işlemi ile, tartışılmaz bir kaliteli hizmet sunuyoruz.
Copyright © 2012 EgzotikTatil.com